رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بوشهر:
خصوصیت بارز بیماری کرونا تشدید بیماری‌های مزمن است

8 تير 1400
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بوشهر در برنامه ساعت سلامت گفت: خصوصیت بارز بیماری کرونا تشدید بیماری‌های مزمن همچون قند خون و فشارخون بوده است.

دکتر سعید کشمیری اظهار کرد: با توجه به فصل گرما، بسته بودن درب و پنجره و کاهش استفاده از ماسک میزان ابتلا در استان افزایشی بوده و به‌این‌علت در طی روزهای اخیر آمار مرگ‌ومیر نسبت به جمعیت بالا رفته است.
دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر بیان کرد: به علت شرایط قرمز و خطر استان‌های جنوبی وزارت بهداشت در بحث واکسیناسیون نگاه ویژه‌ای به آنها دارد و سهمیه‌ای جداگانه به این استان‌ها ازجمله استان بوشهر تعلق خواهد گرفت.
وی افزود: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده واکسن‌ها در حال ارسال هستند و در هفته آینده ابتدا افراد بالای ۶۵ سال و بعد ۶۰ سال را ثبت‌نام و سپس واکسیناسیون آن‌ها انجام خواهد شد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بوشهر خاطرنشان کرد: تا پایان تابستان تمام بیمارانی که آسیب‌پذیر بوده مثل بیماران دیابتی و فشارخون و مشاغلی که تماس بیشتری با مردم دارند مثل راننده، خبرنگار، متصدی بانک‌ها و بعضی از اصناف واکسینه خواهند شد.
دکتر سعید کشمیری گفت: حداکثر تا آبان ماه کلیه معلمین، اساتید، دانشجوها و راننده سرویس مدارس واکسینه خواهند شد.
دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر در مورد سوش دلتا (ویروس نوع هندی) خاطرنشان کرد: بیش‌ترین میزان ابتلا نوع دلتا در کشور هند بوده و خوشبختانه تاکنون موردی در استان بوشهر گزارش نشده است.
انتهای پیام/ز.ح ۱۰۲۷
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


کلمات کلیدی:
کرونا     کووید19     ساعت.سلامت     دکتر.سعید.کشمیری        

تاریخ بروز رسانی:   8 تير 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >