رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور؛
دانشگاه محیط تحول و رقم خوردن سرنوشت کشور است/گزارش تصویری

16 تير 1400
رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور با حضور در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر گفت: دانشگاه محیط تحول و رقم خوردن سرنوشت کشور بوده و دانشگاه به تعبیر امام خمینی (ره) مبدا تحولات است.

حجت‌الاسلام و المسلمین مصطفی رستمی در نشستی با روسای دانشگاه های استان بوشهر بیان کرد: اینکه امروزه در عرصه بهداشت یکی از کشورهای مرجع و ارائه کننده خدمات بهداشتی هستیم اگر ظرفیت و فرصت به دانشگاه علوم پزشکی داده شود خدماتی ارائه می‌شود که به مراتب بهتر از بسیاری از کشورهای دیگر خواهد بود.
وی افزود: وقوع انقلاب اسلامی در کنار عزم و اراده و حاکمیت خاص مردم نارضایتی و کینه ورزی دشمنان را در پی داشته است که در عرصه های مختلف به دنبال آسیب زدن به این کشور بوده‌اند.
رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور بیان کرد: در این فضا در کنار توفیق الهی، آنچه که مسئولیت بخش این کشور خواهد بود همت، عزم و اراده‌‌ای بوده که در بین آحاد مردم وجود داشته است.
حجت‌الاسلام و المسلمین رستمی خاطر نشان کرد: هرجا که عزم و اراده بوده توفیق هم در کنارش حضور داشته و بازدارندگی و توانمندی که در فضای علم و دانشگاه ایجاد شده جز توفیقات بوده است.
وی گفت: با اعتماد به جامعه پزشکی پذیرندگانی از کشورهای دیگر رجوع کرده و خدمت می‌گیرند که تمامی این امکانات با عزم و اراده و توکل رخ داده است.
 رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور اظهار کرد: اگر در اپیدمی بیماری کرونا ما توانسته‌ایم واکسنی را ارائه دهیم و با افتخار رهبر عزیزمان آن را تزریق کند و به ایمنی برسد و با این عمل اطمینان و علم دانشمندان جوان کشور را به نمایش دهد، ناشی از باور، عزم، اعتماد به نفس و امیدواری است.
حجت‌الاسلام و المسلمین رستمی بیان کرد: بیش از صد سال است که واکسن در کشور تولید می‌شود اما فرایند تولید واکسن  برای بیماری کرونا برای اولین بار خط تولید از ابتدا تا انتها در داخل کشور در حال انجام شدن است.
وی افزود: بازدارندگی که بعد از تولید واکسن اتفاق خواهد افتاد هم برای بیماری‌های همه گیر قبلی که نیاز به واکسن داشته اند و هم برای بازدارندگی در مقابل جنگ های بیولوژیکی به توانایی رسیده است.
رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور اظهار کرد: در دفاع مقدس و در جنگ خلیج همیشه فارس این جوانان حضور داشته و در برابر متجاوزان ایستادن و اجازه خدشه وارد شدن به این سرزمین را ندادند.

حجت‌الاسلام و المسلمین رستمی خاطر نشان کرد: در بحث بازسازی اماکن جنگ زده‌ها و مهاجرت‌ها در آن شرایط سخت آن زمان رهبرکبیر انقلاب بحث دانشگاه را به میان آورد که ناشی از اهمیت این محیط برای سرنوشت کشور است.
وی افزود: سم بازدارنده حرکت هر کشور ناامیدی است و در محیط دانشگاه همه باید تزریق کننده و بارورکننده امید، اعتماد به نفس و باور به آینده روشن با همت و عزم و اهتمام باشند.
حجت‌الاسلام و المسلمین رستمی در این نشست با بیان ضمن تقدیر و تشکر از تلاش و مجاهدت در راه دین خدا که خداوند توفیقش را به حاج آقا دشتی داده است خاظر نشان کرد: حاج آقا دشتی با حفظ سمت خود تلاش او در قالب همکاری و همراهی در نهاد دانشگاه ادامه خواهد داشت.
وی افزود: در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر شاهد حضور حجت السلام دکتر جمالی خواهیم بود که وظیفه حمایت و نظارت بر فضای کلان دانشگاه، کمک به ریاست دانشگاه، همدلی با اساتید و کارمندان دانشگاه و دانشجویان عزیز بویژه حمایت از تشکل‌های انقلابی و دانشجویی که به سمت اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی است را از او خواهانیم.
رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور خاطر نشان کرد: در دانشگاه فرهنگیان شاهد حضور حجت السلام حسینی خواهیم بود که این  دانشگاه به یک جهت مهم ترین دانشگاه کشور هست چون تربیت معلم هایی را داریم که مدیریت یک نسل را به عهده دارند که باید از این  دانشگاه حمایت شود.
حجت‌الاسلام و المسلمین رستمی بیان کرد: در دانشگاه پیام نور حضور حجت السلام حاجیانی را شاهد هستیم که در بعد دانشگاهی مهم بوده و برای توسعه آموزش و پرمخاطب کشور و استان  نیاز به نگاه ویژه دارد.   
در آئینی با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین مصطفی رستمی، رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور  و مسئولین دانشگاه‌های استان بوشهر از خدمات مسئولین دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های علوم پزشکی، پیام نور و فرهنگیان تقدیر و مسئولین جدید این دفتر نمایندگی معرفی شدند.
در این آئین از زحمات حجت‌الاسلام عباس دشتی مسئول سابق دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تقدیر به عمل آمد و حجت‌الاسلام مهدی جمالی به عنوان مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، حجت‌الاسلام حسین حاجیانی به عنوان مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور و حجت‌الاسلام سید عبدالجلیل حسینی به عنوان مسئول دفتر مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان معرفی شدند.


انتهای پیام/ز.ح.1027


آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
    نشست     رئیس     حجت‌الاسلام.مصطفی.رستمی     دانشگاه.محیط.تحول    

تاریخ بروز رسانی:   16 تير 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >