رئیس بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) گناوه تأکید کرد؛
موج پنجم کرونا در شهرستان گناوه با خیزی بسیار شدیدتر

9 امرداد 1400
رئیس بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) شهرستان گناوه از شدیدتر بودن موج پنجم کرونا در این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) گناوه، دکتر محمدعلی دریانورد اظهار داشت: از مراجعین سرپایی بیماران کرونایی به این بیمارستان نسبت به یک ماه گذشته افزایش ۷ برابری داشته اند.
وی تصریح کرد: در موج پنجم کرونا، آمار مراجعین مرتبط با کرونا نسبت به مدت مشابه ماه قبل ۷ برابر شده و در روز بیش از ۱۰۰ مراجعه سرپایی داریم که ۱۰ تا ۱۵ درصد این موارد بستری می‌شوند.
رئیس بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) گناوه ضمن تصریح بر استفاده از تمامی ظرفیت‌های این بیمارستان در جهت خدمت‌رسانی بهینه به مردم در این بحران افزود: با توجه به افزایش مراجعین و نیاز به تخت‌های بستری بیشتر، دو تا از بخش‌های عمومی را ادغام و یک بخش جدید با ۳۲ تخت به بیماران کرونایی اختصاص یافت و ظرفیت تخت‌های بستری عمومی جهت بیماران کرونایی به ۶۰ تخت افزایش پیدا کرد.
وی همچنین ضمن تشکر از همکاری مؤثر بیمارستان سوانح و سوختگی در این بحران جهت پذیرش بیماران کرونایی اظهار داشت: در موج پنجم با توجه به افزایش موارد بستری و شدت علائم بیماران، ۴ تخت ویژه در بیمارستان سوانح و سوختگی پاسخگوی مراجعین نبود که با حمایت‌های دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و کمک‌های خیرین حوزه سلامت بخش آی.سی.یو جدید ویژه بیماران کرونایی با ۴ تخت با تمامی امکانات و تجهیزات تخصصی راه‌اندازی و در حال خدمت‌رسانی به همشهریان گرامی است.
دکتر دریانورد گفت: در ۱۰ روز اخیر حدود هزار و ۷۵۰ مورد سی‌تی‌اسکن ریه انجام‌شده است که با توجه به خطراتی که اشعه برای بدن دارد توجه شود فقط در صورت ضرورت و با نظر پزشک اقدام به انجام سی‌تی‌اسکن شود و درخواست برای سی‌تی‌اسکن باید در موارد محدودی انجام گیرد و نباید این‌طور باشد که برای همه افراد اسکن ریه درخواست شود.
وی بابیان اینکه تخت‌های بیمارستان در گناوه به‌طور کامل پر است بیان کرد: در موج پنجم آمار مراجعین بی‌سابقه بوده است، جهت خدمت‌رسانی بهینه به مردم از تمامی ظرفیت‌های بیمارستان در حال استفاده هستیم، تخت‌های مصوب برای کرونا تکمیل‌شده است و با الحاق یک بخش جدید با ۳۰ تخت به بخش کرونا، شاهد تکمیل ظرفیت این بخش نیز هستیم.
وی با اشاره به خستگی کادر درمان تصریح کرد: از مردم تقاضا دارم از ماسک استفاده نمایید و از تجمعات پرهیز کنید که تنها راه مقابله با این ویروس، دوری از تجمعات، دورهمی ها و رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.
رئیس بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) گناوه تأکید کرد: علائم اولیه ویروس جهش‌یافته هندی موسوم به دلتا، شبیه سرماخوردگی است و آبریزش بینی، گلو درد و احتقان بینی مهمترین علائم اولیه ابتلا به کرونای هندی به شمار می‌رود که در صورت مشاهده این علائم فرد باید احتیاطات لازم را در ارتباط با سایر اعضای خانواده رعایت نماید.
دکتر دریانورد با بیان اینکه در صورت تشدید علائم حتماً به مرکز درمانی مراجعه نمایید تا دوره طلایی درمان خود را از دست ندهید،  گفت: علی‌رغم تکمیل ظرفیت تخت‌های بیمارستان، مدیریت لازم در جهت خدمت‌رسانی بهینه به مراجعین در دستور کار قرار دارد و هیچ بیماری در صورت نیاز به گرفتن خدمات بستری به منزل ارجاع داده نخواهد شد.

انتهای پیام/م.ک ۴۰۳۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
موج.پنجم     کرونا     کووید19     دکتر.محمدعلی.دریانورد     بیمارستان.امیرالمومنین(ع)     شهرستان.گناوه    

تاریخ بروز رسانی:   9 امرداد 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >