رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بوشهر:
کاهش 10 درصدی موارد ابتلا و بستری بیماری کرونا در استان بوشهر

1 شهريور 1400
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بوشهر در برنامه ساعت سلامت که در تاریخ 31 مرداد 1400 از سیمای مرکز بوشهر پخش شد، از کاهش 10 درصدی موارد ابتلا و بستری در استان خبر داد.

دکتر سعید کشمیری اظهار کرد: متاسفانه اکنون 10 هفته است که در پیک پنجم مانده ایم و این طولانی ترین موج در کل شیوع پاندمی بیماری کرونا در استان بوده که با افزایش آمار مبتلایان شاهد افزایش آمار مرگ و میر هستیم.
وی افزود: در خیلی از استان‌ها نشانه‌هایی از توقف این موج دیده شده از جمله استان بوشهر به این صورت که تعداد ابتلا کمتر شده  و همچنین تعداد بستری ها در حال کاهش می باشد.
دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر اظهار کرد: خوشبختانه موج فزاینده بیماری در استان متوقف شده همچنین اکثر شهرستان ها این موج  فزاینده را رد کرده‌اند ولی همچنان وضعیت خیلی شکننده می‌باشد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بوشهر در مورد واکسیناسیون در استان خاطر نشان کرد: در گروه سنی 40 تا 50 سال استان 65 درصد از افراد واکسینه شده، همچنین قریب به 85 درصد فرهنگیان و معلمین نیز واکسینه شده اند.
دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر بیان کرد: براساس برنامه‌ریزی انجام شده ۴۰۰ هزار دُز واکسن تاکنون در استان تزریق شده که از این شمار ۱۰۰هزار نفر هر ۲ دُز و ۳۰۰ هزار نفر نیز تنها یک دُز واکسن دریافت کرده‌اند.
دکتر کشمیری تصریح کرد: هر فعالیتی که اکنون انجام می دهیم باعث تغییرات وسیع آمار طی روزهای آینده در تعداد بستری و فوت در استان می شود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بوشهر در مورد دز سوم واکسیناسیون در استان خاطر نشان کرد: طبق برسی‌های جدید پس از چند ماه میزان آنتی بادی بدن کاهش یافته و نیاز به یک دز یادآور وجود دارد که این برای کادر درمان و برای سالمندان پس از گذشت 8 ماه از دز دوم آن‌ها انجام خواهد شد.

انتهای پیام/ز.ح.1027
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
ساعت.سلامت     دکتر.سعید.کشمیری     واکسیناسیون    

تاریخ بروز رسانی:   1 شهريور 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >