رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بوشهر؛
خودرو سیار و مجهز به امکانات پزشکی برای واکسیناسیون روستاییان در نظر گرفته شده است

22 شهريور 1400
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بوشهر در نشست ستاد استانی مقابله با کرونا در روز یکشنبه گفت: برای سرعت بخشی در امر واکسیناسیون روستائیان نیز با تمهیدات اندیشیده شده، بصورت خودروهای سیار مجهز شده واکسیناسیون در روستاهای اصلی انجام می‌شود.

دکتر سعید کشمیری بیان کرد: امیدواریم تا پایان مهر ماه تمام افراد بالای 18 سال استان حداقل یک نوبت واکسن و بیش از نیمی از افراد هم دو بار دز را دریافت کرده باشند.
وی با بیان  اینکه تاکنون نیمی از جمعیت بالای ۱۸ سال استان بوشهر واکسن دریافت کرده‌اند، اظهار داشت: در راستای تسریع در واکسیناسیون در استان بوشهر تلاش‌های خوبی صورت گرفته و هم اکنون روزانه چند هزار دز واکسن تزریق می شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به روند کاهشی ابتلاء و بستری کرونا در استان خاطرنشان کرد : هرچند در زمان حاضر شمار ورودی بیمارستان‌ها نسبت به یک هفته گذشته به میزان یک سوم کاهش یافته اما در صورت سهل انگاری می تواند شروع کننده موج جدیدی در استان شود.
دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان تعداد بستری‌های کرونایی در حال حاضر را حدود 353 نفر بیان کرد و گفت: تاکنون در استان بوشهر ۸۳ هزار نفر به این بیماری مبتلا شده و هزار و ۸۹۷ نفر نیز جان باخته‌اند که یک سوم از  این فوتی ها مربوط به 3 ماه اخیر است.
 در موج پنجم شهرستان دیلم بیشترین موارد بستری نسبت به جمعیت را در استان داشت
دکتر کشمیری با اشاره به روند کاهشی ابتلاء و بستری کرونا در تمام شهرستان های استان خاطرنشان کرد: در حال حاضر شهرستان دیلم با بیشترین روند ابتلا و بستری در پیک پنجم، سیر نزولی دارد.
وی افزود: تا کنون  ۵۵۵هزار دُز واکسن در استان بوشهر تزریق شده که از این شمار 50درصد جمعیت هدف یک نوبت و 30 درصد نیز ۲ نوبت واکسن دریافت کرده‌اند.
دبیر ستاد مقابله با کرونا بیان کرد: آثار موج پنجم تا چندین روز دیگر ادامه خواهد داشت و آمار فوتی ها  در استان بالا خواهد بود.
وی ضمن تقدیر از امام جمعه بوشهر بیان کرد: برای سرعت بخشی در تزریق واکسن از روز دوشنبه ظرفیت مصلای بزرگ شهر بوشهر و یک مرکز دیگر در منطقه جنوب شهر در تنگک نیز به ظرفیت سالن‌های تجمیعی واکسن استان افزوده می‌شود.
دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان افزود: با وجود اینکه مشکلی در روند واکسیناسیون وجود ندارد و برای تسریع در این امر در شهرستان‌های گناوه، کنگان و برازجان نیز هر کدام یک سالن دیگر برای مرکز جدید واکسیناسیون در نظر گرفته شده است.
دکتر کشمیری خاطر نشان کرد: تا کنون 26 گروه صنفی مختلف در استان واکسینه شده‌اند.
وی تصریح کرد: در ۱۸ ماه گذشته برای تقویت زیرساخت‌های بیمارستانی نسبت به تامین ۱۰ دستگاه اکسیژن ساز، سی تی اسکن، ۱۰۰ تخت ویژه، دستگاه‌های تشخیصی و آزمایشگاهی، ام آر آی و سایر موارد اقدام شده است.

انتهای پیام/ز.ح.1027

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
رییس     دکتر.سعید.کشمیری     واکسیناسیون.     روستائیان     کرونا.ویروس    

تاریخ بروز رسانی:   22 شهريور 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >