رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان:
بیش از ۸۵ درصد از سالمندان شهرستان دشتستان هر دو نوبت واکسن کرونا خود را دریافت کرده‌اند

11 مهر 1400
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: از ابتدای اجرای طرح واکسیناسیون تاکنون ۸۸ درصد از سالمندان شهرستان (۶۰ سال به بالا) هر دو نوبت واکسن کرونا خود را دریافت کرده‌اند.

 ماریا خویش دوست در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان افزود:۱۰٫۳۱ درصد (۲۶ هزار و ۷۱۱) از جمعیت کل شهرستان را سالمندان تشکیل داده‌اند و ۲۳ هزار و ۷۲ نفر از سالمندان نوبت اول و ۲۰ هزار و ۳۰۵ نفر نیز نوبت دوم خود را دریافت نموده‌اند که به درصد مورد انتظار کشوری که ۸۵ درصد است رسیده‌ایم.
خویش دوست با اشاره به کاهش ابتلا و مرگ ناشی از کرونا در سالمندان واکسینه شده اظهار کرد: بر اساس شواهد عینی و مستندات موجود در پیک پنجم کرونا تعداد مبتلایان و مرگ‌ومیر در افراد سالمند شهرستان نسبت به پیک‌های قبل بسیار کمتر بوده است و این ارزش و اهمیت واکسیناسیون را برای ثابت می‌کند.
 وی همچنین گفت: همه واکسن‌هایی که از طریق  وزارت بهداشت  و درمان و آموزش پزشکی تأیید و در پایگاه‌های واکسیناسیون عرضه می‌گردد، ایمن هستند و با توجه به احتمال بروز پیک‌های بعدی، توصیه می‌شود تمامی افراد بالای ۱۸ سال در اولین فرصت واکسن خود را تزریق نمایند و با ایمن کردن خود گامی در ایمنی جامعه بردارند.
خویش دوست تصریح کرد: تمامی واکسن‌ها عوارضی دارند و این عوارض در بین افراد مختلف با توجه به ویژگی‌های سنی و وضعیت بدنی و نوع واکسن بسیار متفاوت است، عوارض واکسن کرونا دامنه‌ای دارد که شدیدترین آن ممکن است با یک درد بدنی و تب مختصر همراه باشد.
وی بیان کرد: متأسفانه تبلیغات روی واکسن‌های مختلف در کانال‌ها و شبکه‌های مجازی انجام می‌شود و افراد نباید تحت تأثیر این موارد قرار بگیرند.
رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان خاطرنشان کرد: افرادی که هنوز نسبت به واکسیناسیون خود اقدام نکرده‌اند، هر چه زودتر برای دریافت واکسن خود به یکی از مراکز واکسیناسیون محل زندگی خود مراجعه نمایند تا هر چه زودتر جامعه بتواند به ایمنی جمعی برسد.
انتهای پیام/س.غ ۳۰۳۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
واکسن.کرونا     سالمندان     ماریا.خویش‌دوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.تنگستان        

تاریخ بروز رسانی:   11 مهر 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >