خیساندن برنج سفید با آب سرد وبرنج قهوه‌ای با آب گرم در دفع آرسنیک موثر است

28 مهر 1400
مسئول بهبود تغذیه شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: خیساندن برنج سفید با آب سرد و برنج قهوه‌ای با آب گرم در دفع آرسنیک بسیار موثر است.

حمیرا دهقانی افزود: آلودگي برنج با فلزات سنگين يكي از موارد محتمل آلودگي‌هاي محيطي است كه طي آن تحت شرايط خاصي از قبيل آلودگي آب، خاك و نزديكي مزارع برنج به مراكز صنعتي و فاضلاب‌هاي مربوطه، عناصر سنگين به برنج منتقل شده و در آن تجمع پيدا مي‌كنند.
وی بیان کرد: شايعترين موارد آلودگي برنج با آرسنيك، كادميم، جيوه و سرب بوده که نقشي در رشد و حيات انسان نداشته و دريافت آن‌ها در مدت طولاني، با تجمع در ارگان‌ها (كبد، كليه، خون و استخوان) و اختلال در عملكرد آن‌ها موجب مسموميت و عوارضي از جمله سرطان‌زايي و ایجاد نقص مادرزادی در نوزادان می‌شود.
دهقانی تصریح کرد: از آنجایی که برنج دومین غذای اصلی در ایران بعد از گندم است خیساندن آن به مدت 3 ساعت و 3 بار شستشو با آب فراوان برای از بین بردن آرسنیک توصیه شده است.
مسئول بهبود تغذیه شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: در برنج 10 برابر غلات دیگر آرسنیک تجمع یافته و شستن برنج در هنگام طبخ باعث کاهش آرسنیک به میزان 50 درصد می‌شود. در برنج سفید، بیشتر فلزات سنگین از طریق آب سرد و در برنج قهوه‌ای، بیشتر از طریق آب گرم خارج می‌شود.
وی تصریح کرد: نحوه پخت برنج بر میزان آرسنیک باقیمانده در برنج پخته شده موثر بوده و در روش کته کردن برنج یا پخت با ماکروفر، آب در برنج باقی مانده و هیچ گونه آرسنیکی از آن خارج نمی‌شود ولی در روش آبکشی مقداری از آرسنیک برنج خارج می‌شود.
دهقانی بیان داشت: پختن برنج با حجم زیاد آب، روش دیگر پخت و بهترین روش برای کاهش میزان آرسنیک با کاهش حداقلی مواد مغذی برنج بوده و در این روش میزان ریز مغذی‌های برنج مثل ویتامین‌های گروه B از بین نرفته و ارزش غذایی برنج حفظ می‌شود.

انتهای پیام/س.غ/3030
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
آرسنیک     حمیرا.دهقانی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   28 مهر 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >