سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
افزایش بستری‌ها و فوتی‌های کرونایی در استان بوشهر / ۲۴۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان بوشهر بستری هستند

21 بهمن 1400
سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر از افزایش بستری‌ها و فوتی‌های کرونایی در استان خبر داد و گفت: در حال حاضر ۲۴۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان بوشهر بستری هستند.

دکتر احمد یزدان‌پناه در گفت‌وگو با خبرنگار وبدا اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته ۷۵ بیمار جدید در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری شده‌اند که تست کرونای ۲۴ نفر از آنها مثبت اعلام شده است.
وی با اشاره به اینکه اکنون ۲۹ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند افزود: از مجموع موارد بستری در بخش مراقبت‌های ویژه کرونایی، ۵ نفر در وضعیت حاد این بیماری قرار دارند.
دکتر یزدان‌پناه اظهار داشت: متأسفانه امروز دو نفر از هم استانی‌های عزیزمان بر اثر بیماری کرونا فوت شده‌اند که یک مورد آقایی ۳۸ ساله و بدون سابقه واکسیناسیون و دارای بیماری زمینه‌ای و مورد دیگر یک خانم ۹۱ ساله که دو دوز واکسن را دریافت و دارای بیماری قلبی و دیابت بوده است.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: خوشبختانه در شبانه‌روز گذشته ۴۰ بیمار نیز باحال عمومی خوب از بیمارستان‌های استان بوشهر ترخیص شده‌اند که از این تعداد، ابتلای ۱۹ مورد به کرونا مثبت، قطعی بوده است.
دکتر یزدان‌پناه افزود: تاکنون دو هزار و ۴۹ نفر از ابتدای شیوع کرونا در استان بوشهر به علت ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با تأکید بر لزوم انجام واکسیناسیون و رعایت پروتکل‌های بهداشتی خاطرنشان کرد: از آغاز شیوع کرونا تاکنون ۹۷ هزار و ۶۳۹ نفر در استان بوشهر به این ویروس مبتلا شده‌اند.
درگیری ریه در افراد چاق و دیابتی
وی افزود: افرادی که دارای بیماری زمینه‌ای دیابت هستند و افراد چاق که به سویه امیکرون مبتلا شده‌اند دچار درگیری ریوی نیز شده‌اند.
دکتر یزدان‌پناه افزود: در این گروه باوجود دریافت دوز دوم نیز موارد ابتلاء به کرونا با سوش جدید وجود دارد، بنابراین در این بیماران تأکید بر دریافت دوز سوم می‌گردد.
سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بابیان اینکه خانواده‌ها مواظب فرزندان دلبند خود باشند اضافه کرد: روند افزایش موارد سرپایی کرونا در اطفال به‌وضوح در استان بوشهر افزایش پیداکرده است و همچنین موارد بستری نیز در کودکان زیاد شده است.

انتهای پیام / م. غ ۱۰۲۳
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهیدکلمات کلیدی:
دکتر.احمد.یزدان.پناه     معاون.درمان.دانشگاه.علوم.پزشکی.بوشهر     کرونا     اُمیکرون        

تاریخ بروز رسانی:   21 بهمن 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >