رئیس شبکه بهداشت و درمان کنگان:
پسماندهای عفونی مطب‌های بخش خصوصی کنگان ساماندهی می‌شود

6 تير 1401
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان اظهار داشت: پسماندهای عفونی مطب‌های بخش خصوصی شهرستان کنگان ساماندهی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان، مهندس خلیل جوکار با اشاره به مشکلات موجود در روند جمع‌آوری، انتقال و دفن اصولی زباله و پسماندهای پزشکی تولیدی در مراکز درمانی دولتی، خصوصی، گفت: پسماندهای پزشکی، عفونی و خطرناک هستند و باید با روش‌های مناسب جمع‌آوری و با مدیریت متناسب بی‌خطر سازی شوند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان اظهار داشت: شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان وظیفه نظارت بر پسماندهای عفونی را بر عهده دارد.
جوکار با اشاره به خطرات پسماندهای عفونی بابیان اینکه تمام پسماندهای عفونی مطب‌ها در زباله‌سوز بیمارستان‌ها امحاو بی خطرسازی می‌شود، تأکید کرد: اگر این مسئله جدی گرفته نشود، با توجه به خطرناک بودن زباله‌های عفونی مشکلات زیادی را برای نسل آینده و محیط‌زیست ایجاد خواهد کرد.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان در ادامه در خصوص کمک شبکه بهداشت و درمان به بخش خصوصی افزود: شبکه بهداشت و درمان همچنان نقش نظارت بر معدوم و بی‌خطر سازی پسماندهای پزشکان بخش خصوصی، پسماندهای بیمارستانی و بخش دولتی با امکانات بیمارستان را در شهرستان بر عهده دارد.
در این جلسه حاضرین در خصوص اهداف جلسه نکته نظرات خود را بیان داشته و در این خصوص پیشنهاد‌هایی را عنوان کردند.
نشستی با حضور نمایندگان فرمانداری و سازمان نظام پزشکی شهرستان، شهرداری، اداره حفاظت محیط‌زیست، رئیس بیمارستان، معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان، امور عمومی بیمارستان با محوریت شبکه بهداشت و در خصوص پسماندهای عفونی برگزار شد.

انتهای پیام/ م. س 3070

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نشست     پسماند     مهندس.خلیل.جوکار     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.کنگان        

تاریخ بروز رسانی:   6 تير 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >