اهداف کلان نظام برنامه سلامت خانواده، ارتقای سلامت آحاد مردم است

14 آبان 1402
کارشناس سلامت خانواده مرکز شهرستان بوشهر گفت: اهداف کلان نظام برنامه سلامت خانواده، ارتقای سلامت جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی آحاد مردم است.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر: امید اردشیری گفت: از اهداف کلان نظام سلامت ارتقای سلامت جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی آحاد مردم که همراه با کسب برترین جایگاه در منطقه، تأمین عدالت در سلامت و دستیابی به جایگاه اول منطقه در مراعات حقوق اسلامی، انسانی و مدنی و پاسخگویی و تکریم خدمت گیرندگان نظام سلامت تا سال ۱۴۰۴ است.
وی بیان کرد: نتایج مورد انتظار از برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع جلوگیری از سردرگمی افراد در مراجعه به پزشکان و تخصص‌های مختلف با توجه به استفاده مناسب از نظام ارجاع و استفاده از پرونده الکترونیک سلامت و دسترسی به مدارک و سوابق پرونده افراد و کاهش هزینه از جیب و پوشش بیمه‌ای کامل برنامه حتی خدماتی که متعاقب ارجاع انجام می‌شود
این کارشناس اظهار داشت: ارائه خدمات مراقبتی به‌صورت رایگان است و پزشک خانواده همیشه در دسترس است و حتی بعد از ارجاع فرد را پیگیری می‌کند
اردشیری افزود: برای پزشکان متخصص افزایش دقت و اثربخشی تشخیص و درمان بیماران با کم شدن حجم بیماران، دسترسی به سوابق و پرونده الکترونیک (آزمایش‌های و... بیمار)، فیلتر شدن بیماران توسط پزشک خانواده و ارسال شرح حال اخذ شده توسط پزشک خانواده، افزایش درآمد ناشی از ویزیت بیماران ارجاعی است.
در این رابطه جلسه‌ای با ادارات غیردولتی حامی سلامت در راستای برنامه خود مراقبتی برگزار شد و توضیحاتی در زمینه برنامه سلامت خانواده و اجرایی شدن آن در شهر بوشهر داده شد.

 انتهای پیام/ح.گ ۳۰۰۱
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید   

تاریخ بروز رسانی:   14 آبان 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >