رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان:
۱۷۹ هزار دشتستانی در پویش ملی سلامت مورد غربالگری قرار می‌گیرند

21 آبان 1402
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: ۱۷۹ هزار و ۶۲۴ دشتستانی در پویش ملی سلامت مورد غربالگری دیابت و فشارخون قرار می‌گیرند.

دکتر ماریا خویشدوست در نشست هماهنگی اجرای پویش ملی سلامت با رویکرد غربالگری دیابت و فشارخون در دشتستان اظهار داشت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته حداقل روزانه سه هزار نفر در دشتستان در پویش ملی سلامت مورد غربالگری دیابت و فشارخون قرار می‌گیرند.
وی تصریح کرد: برای اجرای طرح نیاز است همه دستگاه‌های اجرایی شهرستان دشتستان از جمله سپاه، فرمانداری، نیروی انتظامی، آموزش‌وپرورش، بسیج، هلال‌احمر، بهزیستی در کنار شبکه بهداشت و درمان شهرستان باشند
دکتر خویشدوست اضافه کرد: تمامی افرادی که در اجرای پویش ملی سلامت با رویکرد غربالگری دیابت و فشارخون با شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان همکاری دارند، دارای کارت شناسایی هستند.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: ۱۷۹ هزار و ۶۲۴ نفر در این طرح در دشتستان مورد پایش قرار می‌گیرند و سنجش و پایش این تعداد تنها با شبکه بهداشت و درمان در این مدت کم، شدنی نیست و باید همه دستگاه‌ها پای‌کار باشند.
وی بیان کرد: در زمان شیوع کرونا ۷۰ درصد مرگ‌ومیر شهرستان دشتستان را افراد دارای فشارخون بالا و دیابت شامل می‌شدند.
دکتر خویشدوست اضافه کرد: سفیران سلامت دانش‌آموزی، دانشجویی و ادارات می‌توانند پویش ملی سلامت با رویکرد غربالگری دیابت و فشارخون در اطلاع‌رسانی به مردم کمک کنند.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان بابیان اینکه شروع طرح سلامت خانواده و افزایش پایگاه‌ها در شهر برازجان موجب شده آمادگی بیشتری در این شهر ایجاد شود خاطرنشان کرد: به دلیل اجرای طرح سلامت خانواده در شهرستان دشتستان، پوشش ۱۰۰ درصدی پویش ملی سلامت با رویکرد غربالگری دیابت و فشارخون در شهرستان را باید داشته باشیم.
انتهای پیام/ س.غ ۳۰۳۰


آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


   

تاریخ بروز رسانی:   21 آبان 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >