معاون سیاسی اجتماعی فرماندار دشتی:
دستگاه‌ها و ادارات دشتی در بسیج ملی غربالگری فشارخون و دیابت پیشگام باشند

24 آبان 1402
معاون سیاسی اجتماعی فرماندار شهرستان دشتی گفت: دستگاه‌ها و ادارات دشتی در بسیج ملی غربالگری فشارخون و دیابت پیشگام باشند.

مهندس اکبر قائدی در جلسه هماهنگی اجرای بسیج ملی غربالگری فشارخون و دیابت شهرستان دشتی اظهار داشت: بسیج ملی غربالگری فشارخون و دیابت هم‌زمان با سراسر کشور از ۲۰ آبان لغایت ۱۵ دی‌ماه سال جاری در شهرستان دشتی آغاز شده و دستگاه‌ها و ادارات دولتی به همراه خانواده‌هایشان باید در اجرای آن پیشگام باشند.
وی با اشاره به اینکه بیشترین سهم بیماری‌های غیر واگیر مشمول بیماری‌های فشارخون بالا و دیابت است بیان کرد: پویش ملی سلامت به دنبال این است که غربالگری گسترده‌ای در کشور انجام دهد تا بیماران با فشارخون بالا و دیابت شناسایی و مراحل درمان آن‌ها صورت گیرد.
مهندس قائدی افزود: همه ما دیدیم در زمان بیماری کرونا که یک بحران پزشکی برای جهان بود بیش از ۷۳ درصد مرگ‌های ناشی از آن در ایران مربوط به کسانی بود که بیماری زمینه‌ای به‌ویژه فشارخون بالا و دیابت و یا بیماری‌های مرتبط با آن بودند، پس برای کنترل این بیماری‌ها، آحاد مردم به‌ویژه خانواده‌ها با شبکه بهداشت و درمان همکاری کنند.
وی با بیان اینکه سواد سلامت از اهداف این پویش ملی است اظهار داشت: سواد سلامت یعنی اینکه مردم در هنگام بیماری تجویز خودسرانه نداشته باشند و برای شناسایی و درمان لازم است که به مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه کرده و یا با شرکت در این طرح برای پیشگیری از بیماری‌ها و در حفظ سلامتی خود کوشا باشند که همواره پیشگیری بهتر از درمان است.
قائدی در خصوص اجرای هر چه‌بهتر این طرح تأکید کرد: بخشداری‌ها با همکاری شبکه بهداشت و درمان، دهیاران و شوراهای روستا را نسبت به اجرای آن توجیه کنند، همچنین شهرداری‌ها برای آگاهی و اطلاع‌رسانی جامعه با نصب بنر و استفاده از تلویزیون‌های شهری و ایجاد پایگاه سیار، فرماندهی محترم سپاه و پایگاه‌های بسیج با اطلاع‌رسانی و تشویق مردم، درمانگاه کوثر و سازمان تأمین اجتماعی با شبکه بهداشت و درمان مساعدت نمایند.


انتهای پیام/ ا.ح ۳۰۴۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


   

تاریخ بروز رسانی:   24 آبان 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >