۲۱ هزار و۶۰۰ نفر از جمعیت زنان شهرستان کنگان واجد شرایط مشاوره فرزند آوری هستند

24 آبان 1402
کارشناس مسئول برنامه میان‌سالان و سالمندان شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان گفت: ۲۱ هزار و ۶۰۰ نفر از جمعیت زنان شهرستان کنگان واجد شرایط مشاوره فرزند آوری هستند.

معصومه ارمی در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان اظهار داشت: فرزند آوری و والد شدن یکی از پراحساس‌ترین و لذت‌بخش‌ترین وقایع زندگی است که مطابق با تمایل فطری انسانی و بقای انسان‌ها است.
کارشناس مسئول برنامه میان‌سالان و سالمندان شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان افزود: جمعیت زنان واجد شرایط مشاوره فرزند آوری شهرستان کنگان ۲۱ هزار و ۶۰۰ نفر است که براي بيش از ۷ هزار نفر از آنان فرم مشاوره فرزند آوری توسط مراقبين سلامت تکمیل‌شده است.
وی در خصوص راهکارهای عمومی سلامتی برای باروری سالم خانم ارمي خاطرنشان کرد: برای زوجینی که قصد بارداری دارند، رعایت آموزه‌های طب ایرانی در ۶ زمینه سبک زندگی سالم پیش از اقدام به بارداری می‌تواند نویدبخش سلامت بارداری و فرزندان باشد.
ارمی افزود: استنشاق هوای پاک و عاری از آلودگی و ورزش روزانه را تا حد گرم شدن بدن، افزایش تعداد تنفس و ضربان قلب و پرهیز از ادامه ورزش تا حدی که موجب تعریق شدید، خستگی و ضعف شود، همچنین مصرف ملیناتی مانند گلابی و انجیر تازه يا خیسانده و حتی خاکشیر (۱-۲ قاشق غذاخوری در آب گرم ناشتا) نیز قبل از اقدام به بارداري توصیه می‌گردد.
ارمی افزود: از نظر سلامت روحی و روانی می‌توان با توکل بر خدا از اموری که باعث ایجاد استرس، عصبانیت، ترس، غم و اندوه در زوجين می‌گردد، دوری کنند و نیز از موارد ديگر سبک زندگي سالم می‌توان به زود خوابیدن در شب که بهترین زمان خواب از ساعت ۱۰ شب تا اذان صبح است، اشاره کرد.
کارشناس برنامه میان‌سالان و سالمندان همچنين افزود: در ضمن رعایت رژیم غذایی متعادل و متنوع ازجمله مصرف میوه‌ها به‌عنوان ميان وعده، همچنین افزایش مصرف غذاهای لطیف و خوش هضم مانند گوشت بره یا گوسفند، سبزيجات همراه غذا و پرهيز از مصرف غذاها و میوه‌های ترش و کال و غذاهاي مانده در دوران سنین باروری، می‌تواند باعث تقویت رحم و تخمدان‌ها، قلب، مغز و کبد شوند.

انتهای پیام/ م.س ۳۰۷۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


   

تاریخ بروز رسانی:   24 آبان 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >