در نشست شورای سلامت و امنیت غذایی؛
وضعیت پشه آئدس در شهرستان عسلویه موردبررسی قرار گرفت

24 آبان 1402
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان عسلویه با موضوع بررسی وضعیت آئدس برگزار شد.

مدیر گروه بیماری‌های واگیر معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در این جلسه بیان کرد: با توجه به استقرار پشه آئدس در استان هرمزگان، هم‌مرز بودن و همچنین تردد کارکنان حوزه صنعت از آن استان به شهرستان عسلویه، احتمال انتقال پشه مهاجم آئدس بسیار بالاست.
دکتر فاطمه بهرامیان اضافه کرد: اسکله‌ها به‌عنوان مبادی ورودی کالا و مسافر می‌تواند یکی از محل‌های بالقوه انتقال، رشد و تکثیر پشه آئدس در استان بوشهر باشد، ازاین‌رو عملیات تله گذاری در اسکله‌ها به‌طور مستمر در حال اجراست.
بهرامیان اذعان داشت: پشه آئدس مایل به تکثیر و تخم‌گذاری در آب‌های راکد، حتی آب‌های بسیار کم و به‌اندازه آب درون یک قاشق است و با این شرایط، بهسازی محیط و پیشگیری از انباشت زباله‌ها، بیشترین نقش را در پیشگیری از تکثیر آئدس و شیوع یا پیشگیری از بیماری احتمالی دارند.
وی به شهروندان توصیه کرد: پشه آئدس معمولاً در محل تجمع آب راکد مثل کولر، کوزه، ظروف زیر گلدان، لاستیک‌های فرسوده و ... تخم‌گذاری کرده و زیستگاه مناسبی برای آن است، لذا جلوگیری از تجمع آب در این محل‌ها تأکید می‌شود و همچنین با نصب توری برای پنجره‌ها و درب‌ها از ورود پشه به داخل ساختمان جلوگیری شود.
دکتر بهرامیان ضمن تقدیر از دستور فرماندار عسلویه مبنی بر تشکیل تیم‌های ارزیاب گفت: همکاری همه دستگاه‌های اجرایی در منطقه و تعامل با شبکه بهداشت و درمان بررسی وضعیت آئدس در عسلویه را برای کارشناسان ما راحت‌تر خواهد کرد.
انتهای پیام/ م.ک-3090

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


   

تاریخ بروز رسانی:   24 آبان 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >