رئیس شبکه بهداشت و درمان عسلویه:
پویش ملی غربالگری دیابت و فشارخون راهی به‌سوی سنجش سلامتی شهروندان است

24 آبان 1402
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه گفت: پویش ملی غربالگری دیابت و فشارخون راهی به‌سوی سنجش سلامتی شهروندان است.

محمدامین شایسته نیا در جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان عسلویه از آغاز پویش ملی غربالگری دیابت و فشارخون در شهرستان عسلویه خبر داد و اذعان داشت: در این طرح کلیه افراد بالای ۱۸ سال ایرانی و مادران باردار در همه گروه‌های سنی مورد ارزیابی و سنجش سلامت قرار خواهند گرفت.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه افزود: این طرح از ۲۰ آبان ماه آغاز و تا ۱۵ دی ماه ۱۴۰۲ ادامه خواهد داشت.
وی در ادامه بیان کرد: ممکن است بسیار از افراد به بیماری فشارخون بالا و یا دیابت مبتلا باشند و از ابتلای به آن آگاهی نداشته باشند. در این طرح با سنجش اندازه‌گیری فشارخون و قند خون به دنبال شناسایی افراد مشکوک هستیم تا این افراد پس از شناسایی، توسط مراقبین سلامت و بهورزان تحت مراقبت و درمان قرار بگیرند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه تصریح کرد: این طرح به‌صورت تیم‌های ثابت و سیار در مراکز خدمات جامع سلامت، خانه‌های بهداشت و ایستگاه‌های تعیین‌شده به‌صورت رایگان انجام می‌شود.
شایسته نیا اظهار داشت: برای اجرای این طرح نیاز هست همه دستگاه‌های اجرایی شهرستان در کنار شبکه بهداشت و درمان شهرستان حضورداشته باشند.
 به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه، جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان به ریاست فرماندار و با حضور اعضای شورای سلامت و سایر مدعوین در سالن جلسات فرمانداری عسلویه برگزار شد.
انتهای پیام/ م.ک ۳۰۹۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


   

تاریخ بروز رسانی:   24 آبان 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >