رییس شبکه بهداشت و درمان جم خبر داد؛
آغاز طرح ملی غربالگری "دیابت" و "فشارخون بالا" برای افراد بالای ۱۸ سال/ بالغ بر ۴۸ هزار نفر جمی رایگان غربالگری می‌شوند

28 آبان 1402
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم از آغاز طرح ملی غربالگری و بیماریابی دیابت و فشارخون بالا از ۲۰ آبان ماه تا نیمه دی‌ماه سال جاری برای افراد بالای ۱۸ سال و زنان باردار خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان جم، احمد قاسمی از آغاز پویش ملی سلامت با شعار «آگاهی زودتر، مراقبت مؤثرتر» در شهرستان جم خبر داد و اظهار داشت: بیماری‌های فشارخون بالا و دیابت جزء بیماری‌های غیر واگیر و شایع در بین افراد است که سبب مرگ‌ومیر و ناتوانی‌ها شده و با توجه به اینکه این دو بیماری درمان قطعی ندارند، شناسایی و درمان به‌موقع کمک شایانی به کنترل آن‌ها می‌کند.
رییس شبکه بهداشت و درمان جم با بیان اینکه از دیابت و فشارخون بالا به‌عنوان بیماری‌های خاموش نام برده می‌شود افزود: روش‌های سبک زندگی سالم تا حد زیادی از بروز آن‌ها پیشگیری می‌کند اما به‌عنوان عامل زمینه‌ساز، برای بسیاری از بیماری‌های خطرناک و تهدیدکننده سلامت فرد است.
وی با اشاره به اجرای طرح ملی غربالگری از ۲۰ آبان تا ۱۵ دی‌ماه سال جاری، خاطرنشان کرد: این پویش ملی با مشارکت سایز سازمان‌ها در شهرستان اجرا می‌شود و اطلاع‌رسانی گسترده برای شرکت مردم در این طرح، می‌تواند کمک بزرگی به ارتقای سطح سلامت شهرستان داشته باشد.
قاسمی با بیان اینکه بالغ بر ۴۸ هزار نفر جمی رایگان غربالگری می‌شوند بیان کرد: این طرح در تمامی مراکز خدمات جامع سلامت، پایگاه‌های سلامت شهری، خانه‌های بهداشت روستایی اجرا می‌شود و شهروندان می‌توانند در روزهای کاری هفته به این مراکز مراجعه کنند.
 وی خاطرنشان کرد: اندازه‌گیری فشارخون و قند خون در این پویش برای مادران باردار و کلیه افراد ۱۸ سال و بالاتر به‌صورت کاملاً رایگان انجام می‌شود.
رییس شبکه بهداشت و درمان جم در پایان تأکید کرد: با اجرای این پویش، ضمن شناسایی بیماران مبتلا به فشارخون بالا و دیابت، اقدامات درمانی انجام می‌شود و آگاهی مردم در خصوص راه‌های پیشگیری از ابتلا به این دو بیماری نیز افزایش می‌یابد.
انتهای پیام/ م.م ۳۰۲۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
غربالگری     فشار.خون     دیابت     احمد.قاسمی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.جم    
   

تاریخ بروز رسانی:   28 آبان 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >