معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خبر داد؛
کاهش مرگ‌ومیر مادران باردار در مراکز درمانی استان

30 خرداد 1403
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با تلاش همکاران کادر درمان در بیمارستان‌ها و با مراقبت‌ها و پیگیری‌های به‌موقع در مراکز بهداشتی و درمانی، مرگ مادران پرخطر در سال ۱۴۰۱ نسبت به سال ۱۴۰۰ ، ۵۰ درصد کاهش‌یافته است.

دکتر نادر شکیب آزاد افزود: همچنین مرگ مادران پرخطر در سال ۱۴۰۲  نسبت به سال ۱۴۰۱ ، ۸۸ درصد کاهش داشته است.

وی بابیان این‌که شاخص کاهش میزان مرگ‌ومیر مادران به‌عنوان یکی از شاخص‌های مهم توسعه و سلامتی جوامع از سوی سازمان بهداشت جهانی در نظر گرفته شده اظهار داشت: با ارتقای کیفیت خدمات درمانی جهت مادران باردار، شاهد ارتقاء این شاخص‌ها بوده‌ایم به‌طوری که تعداد مرگ‌ومیر مادران باردار در سال گذشته در استان بوشهر تنها یک نفر بوده است.

دکتر شکیب آزاد ضمن قدردانی از تلاش شبانه‌روزی همکاران افزود: استانداردسازی سطح‌بندی خدمات مامایی، مشارکت همکاران معاونت درمان در اعزام‌های مادران باردار، توانمندسازی پرسنل، تقویت کمیته‌های تخصصی تصمیم‌گیری در موارد مادران نیازمند مراقبت ویژه (پرخطر ) و ... از جمله اقدامات این معاونت در راستای کاهش مرگ‌ومیر مادران باردار است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشكي بوشهر ضمن تشکر از پزشکان و پرسنل کادر درمان خاطرنشان ساخت: امیدواریم در سال آينده با تشديد مراقبت‌ها آمار مرگ مادران باردار در شهرهاي زیرپوشش اين دانشگاه به صفر برسد.

نوشین امیر عضدی کارشناس مسئول مامایی معاونت درمان اظهار داشت: ارتقای کیفیت خدمات مادران و نوزادان استان بوشهر همیشه از اولویت‌ها و اهداف مهم واحد مامایی معاونت درمان دانشگاه بوده و همه همکاران ستاد در تلاش هستند با پایش منظم بیمارستان‌ها و افزایش ارتباط کارشناسان بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی، مشارکت‌های بین بخشی و پیگیری‌های پس از ترخیص مادران نیازمند مراقبت ویژه، به این هدف جامه عمل بپوشانند.

 

انتهای پیام/ ش.م ۲۰۶۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


کلمات کلیدی:
مرگ.و.میر     مادران.باردار     معاون.درمان     دکتر.نادر.شکیب‌آزاد    

تاریخ بروز رسانی:   30 خرداد 1403

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >