سلامت جسمی و روانی مردان برای داشتن خانواده و جامعه سالم ضروری است

30 خرداد 1403
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان گفت: سلامت جسمی و روانی مردان برای داشتن خانواده و جامعه سالم ضروری بوده و گام مهمي در رسیدن به هدف داشتن كودك سالم است.

فاطمه  آهوخوش افزود: رژيم غذايي خوب، ورزش منظم و استراحت در دستیابي زوجین به اهداف باروری نقش مثبتي دارد، درحالی‌که برخي مواجهات شغلي می‌تواند نقش مخربي در قدرت باروری مردان ايفا كند بديهي است آگاهي از آنها می‌تواند در مرتفع نمودن تأثیر منفي آنها کمک‌کننده باشد.

وی تصریح کرد: عوامل مختلفي می‌تواند باروی مردان را تحت تأثیر قرار دهد كه می‌توان به مواردي همچون چاقي، تغذيه نامناسب، مصرف سیگار، قلیان، مواد مخدر، الكل، مصرف زياد كافئین، ورزش سنگین، استرس و آلودگي هوا اشاره کرد.

سرپرست  شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان افزود : هفته ملی سلامت مردان فرصت مناسبی برای جلب حمایت و توجه بیشتر مردم و مسئولان به سلامت مردان و تأثیر آن بر سلامت جامعه با رویکرد ارتقای سواد سلامت مردان و نقش مؤثر آن در جوانی جمعیت و فرزند آوری، پیشگیری از ناباروری، سبک زندگی سالم بر مبنای آموزه‌های طب ایرانی و افزایش امید به زندگی با پیشگیری از بیماری‌های شغلی، حوادث و سوانح جاده‌ای و شناسایی زودرس سرطان‌های شایع مردان است.

وی اضافه کرد: در اين راستا توصیه‌های مفيدي در سلامت باروري مردان وجود دارد که می‌توان به مواردي همچون استفاده از غذای سالم، به‌خصوص میوه و سبزی‌ها، ورزش منظم حداقل ۱۵۰ دقیقه در هفته، خواب كافي و پرهیز از خواب ديرهنگام در شب، دوری از منابع استرس، پرهیز از مصرف مواد دخانیات، پرهیز از مصرف الكل، دوری جستن از سموم دفع آفات نباتي و حشره‌کش‌ها اشاره کرد.

آهوخوش با توجه به اينکه اين گروه تقریباً نيمي از جمعيت شهرستان را تشکيل می‌دهند افزودند: در اين راستا خدمات مهمي از جمله (اندازه گيري وزن، قد، فشارخون، ارزيابي فعاليت بدني، ارزيابي سلامت روان و درگيري با مواد، الکل و دخانيات و ارزيابي از نظر اختلالات چربي خون، ديابت و فشارخون و مشاوره هاي لازم و همچنين ارجاع به پزشک و کارشناس روان و تغذيه و توزيع مکمل ويتامين دي در مراکز خدمات جامع سلامت شهرستان توسط مراقبين سلامت ارائه می‌شود.

 

ملي سلامت مردان ايران (۲۴-۳۰ خردادماه ۱۴۰۳) و با شعار " مردان سالم، ايران قدرتمند و جوان"  نامگذاری شده است.

 

انتهای پیام/ م.س ۳۰۷۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


کلمات کلیدی:
هفته.سلامت.مردان     فاطمه.آهوخوش     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.کنگان    

تاریخ بروز رسانی:   30 خرداد 1403

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >