رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر:
آموزش بهداشت کارگران حوزه خدمات شهری در پیشگیری از مخاطرات شغلی ضروری است

2 تير 1403
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: آموزش بهداشت کارگران حوزه خدمات شهری در پیشگیری از مخاطرات شغلی و با توجه به امر بهداشت و سلامت جامعه، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

 به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، مهندس حمید حبیبی نیا گفت: پسماندها در حال حاضر از تهدیدات اصلی آلودگی شهرها می‌باشند، لذا توجه به امر بهداشت و سلامت جامعه و رعایت جنبه‌های پیشگیری قبل از درمان بدون توجه به سیستم جمع‌آوری بهداشتی و دفع پسماند امکان‌پذیر نیست.

وی افزود: کارگران حوزه خدمات شهری که وظایفی از قبیل، جمع‌آوری و انتقال زباله و لایروبی کانال‌ها را بر عهده دارند هر روزه با عوامل زیان‌آور محیط کار روبرو می‌شوند.

مهندس حبیبی نیا بیان داشت: ارتباط این اقشار زحمتکش با پسماندها امکان ابتلا آن‌ها به بسیاری از بیماری‌های خطرناک را فراهم می‌آورد لذا اهمیت آموزش در زمینه مسائل بهداشتی در پیشگیری از بیماری‌ها بسیار مؤثر است.

 رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر بیان داشت با توجه به اهمیت این موضوع، کلاس آموزشی جهت کارگران حوزه خدمات شهری برگزار شد

وی بیان داشت: در این کلاس آموزشی، کارشناسان بهداشتی علاوه بر معرفی پسماندها اعم از عفونی، غیر عفونی و تیز برنده و بیماری‌های عفونی مرتبط با مواجهه پسماندهای عفونی نظیر ایدز و هپاتیت و اهمیت و ضرورت واکسیناسیون علیه بیماری هپاتیت، استفاده از وسایل حفاظت فردی نظیر لباس کار، چکمه، دستکش و ماسک در جلوگیری از انواع بیماری‌های پوستی، تنفسی و عفونی تأکید کردند.

 مهندس حمید حبیبی نیا بر اهمیت و لزوم انجام معاینات شغلی تأکید کرد و گفت: معاینات شغلی در تشخیص و درمان به‌موقع بیماری‌های مرتبط مؤثر است.

 

انتهای پیام/ ح.گ ۳۰۰۱

 

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


کلمات کلیدی:
پسماند     مهندس.حمید.حبیبی‌نیا     مرکز.بهداشت.بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   2 تير 1403

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >