فوق تخصص آسم و آلرژی و بیماری های نقص ایمنی گفت:
ریزگردها خطر ابتلا به آلرژی را افزایش می دهند

28 شهريور 1394
فوق تخصص آسم و آلرژی و بیماری های نقص ایمنی بیمارستان شهدا‌ی خلیج فارس بوشهر گفت: با توجه به قرار گرفتن استان بوشهر در معرض دو جبهه ریز گردها‌ی غربی و جنوبی و به‌ویژه در فصل تابستان شاهد موارد ابتلا‌ی بسیار زیاد این بیماری در استان هستیم.

دکتر افشین شیرکانی همچنین در خصوص انواع آلرژ‌ی ها گفت: آلرژ‌ی ها انواع متفاوتی دارند که آلرژی های تنفسی، آلرژی ها‌ی غذایی، آلرژی نیش حشرات را میتوان از این جمله نام برد اما تاکید ما با توجه به قرار گرفتن در استان بوشهر بیشتر بر آلرژی های تنفسی است.
وی با اشاره به اینکه در استان بوشهر شاهد موارد ابتلا‌‌ی بسیار زیاد‌ی در زمینه آلرژی هستیم افزود: سرفه،خارش گلو،تنگی نفس،عطسه و آبریزش بینی از جمله علائم آلرژی هستند که عدم توجه به درمان آلرژی های خفیف تنفسی در بیشتر از 50% موارد به آسم تبدیل می شود.
دکتر شیرکانی تصریح کرد: آلرژی های خفیف تنفسی به مراتب درمانی بسیار ساده تر دارند اما در صورت تبدیل شدن به آسم کنترل بیماری بسیار سخت می شود.
فوق تخصص آسم و آلرژی و بیماری های نقص ایمنی بیمارستان شهدا‌ی خلیج فارس بوشهر گفت: برای بیماران مبتلا به آسم تست های تشخیصی آلرژی تجویز و با توجه به نتایج تست ها تعداد 40 عدد واکسن برای بیمار تجویز می شود که 3ماه اول هر هفته وپس از آن به صورت ماهیانه تزریق می شود.
دکتر افشین شیرکانی خاطرنشان کرد: بیش از 95% موارد تشخیصی آلرژی پس از اتمام دوره درمانی تجویز شده به طور کامل درمان می شوند.
انتهای پیام /م.ف 1042

کلمات کلیدی:
آلرژی     آسم     حساسیت     ریزگرد     دکتر.شیرکانی    

تاریخ بروز رسانی:   28 شهريور 1394

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >