رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم:
شیوع بیماری دیابت نگران کننده و درحال افزایش است

24 آبان 1394
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم گفت: بیماری‌های غیر واگیر مهمترین علت مرگ و میر در کشور می‌باشد به گونه‌ای که 76 درصد بیمار‌ی‌ها در ایران به بیماری‌‌‌های غیر واگیر اختصاص دارد و دیابت به عنوان یکی از مهمترین بیماری‌های غیر واگیر و شایع‌ترین بیماری متابولیک می‌باشد که شیوع آن پیوسته در حال افزایش است.

مهندس احمد قاسمی افزود: در اواخر قرن بیستم میلادی و آخرین سال‌های هزاره دوم، تغییرات گسترده در شیوه زندگی مردم و پدیده صنعتی شدن جوامع، موجب رشد چشمگیر شیوع دیابت نوع دوم گردید به طوری که شیوع این بیماری در ایران نیز رو به افزاریش گذاشته و حدود 10 درصد در افراد بالای 30 سال گزارش شده است.
وی اضافه کرد: شیوع بیماری دیابت در شهرستان جم قابل ملاحضه است به طوری‌که در مناطق روستایی3.2 درصد می‌باشد و در حال حاضر در مناطق روستایی این شهرستان حدود 400 بیمار شناسایی ومورد مراقبت قرار گرفته است ودرصورت نیازبه سطوح تخصصی دیابت ارجاع شده اند.
این مقام مسئول بیان داشت: غربالگری افراد بالای 30 سال و شناسایی افراد در معرض خطر، شناسایی زودرس بیماری و ارجاع به پزشک برای شروع درمان، ارجاع بیماران برای غربالگری عوارض به کلینیک دیابت و انجام اقدامات تخصصی در کلینیک دیابت در راستای پیشگیری و کنترل این بیماری از جمله اقداماتی است که در شهرستان جم در حال اجرا می‌باشد.

انتهای پیام/ ا.پ 3020


کلمات کلیدی:
شیوع     بیماری.دیابت     شهرستان.جم    

تاریخ بروز رسانی:   24 آبان 1394

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >