به مناسبت هفته ملی دیابت:
برگزاری همایش کوه‌پیمایی کارکنان اداره‌های شهرستان دیلم

1 آذر 1394
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت دیلم، به مناسبت هفته ملی دیابت، همایش کوه‌پیمایی با حضور جمعی از کارکنان اداره‌‌‌‌‌های شهرستان دیلم در ارتفاعات اطراف روستای عامری برگزار شد.

زینب دهداری مسئول اجرایی هفته ملی دیابت گفت: این برنامه با هماهنگی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم و با حضور جمعی از کارکنان سازمان و نهادها و با هدف ترویج ورزش و تحرک بدنی و پیشگیری از ابتلا به چاقی و اضافه وزن، برگزار شد.
دهداری کارشناس مبارزه با بیماری‌ها شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم بیان کرد: دیابت یا بیماری قند خون یک اختلال متابولیک در بدن است که در این بیماری توانایی تولید انسولین در بدن از بین رفته و یا در برابر انسولین مقاوم می‌شود، بنابراین انسولین تولیدی نمی‌توانند عملکرد طبیعی داشته باشد.
دهداری با بیان اینکه نقش اصلی انسولین دربدن پایین آوردن قند خون می‌باشد افزود :شایع‌ترین نوع این بیماری، دیابت نوع دوم است که تقریبا 90درصد از بیماران دیابتی از این نوع هستند و این نوع دیابت به صورت تدریجی و بیشتر بزرگسالان را درگیر می‌کند و مبتلایان معمولا افراد چاق هستند.
کارشناس واحد مبارزه با بیماری‌ها با ارایه توصیه‌های جهت پیشگیری و درمان این بیماری گفت: افراد بالای 30ساله آزمایش قند خون FBS را انجام دهند، برنامه پیاده روی آرام 30 دقیقه و 3 بار در هفته برای پیشگیری بسیار موثر است و بیماران باید برنامه رژیم غذایی متعادل و متناسب زیر نظر کارشناس تغذیه داشته باشند و افرادی که دچار این بیماری شده‌اند به صورت روزانه زخم‌های موجود در پاها را بررسی نمایند.
دهداری همچنین توصیه نمود: پوشیدن کفش و جوراب مناسب و مراقبت از پا، مصرف مرتب داروها زیر نظر پزشک، بررسی چشم و کلیه به صورت سالیانه و زیر نظر پزشک متخصص می‌تواند جهت کنترل این بیماری موثر باشد.

انتهای پیام/ ح.ع 3060

کلمات کلیدی:
کوه.پیمایی     هفته.دیابت     دیلم    

تاریخ بروز رسانی:   1 آذر 1394

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >