به همت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
یادواره شهید دکتر محمد علی رهنمون و 10 شهید جامعه پزشکی استان بوشهر برگزار شد

26 بهمن 1394
یادواره شهید دکتر محمد علی رهنمون و 10 شهید جامعه پزشکی استان بوشهر به همت دانشگاه علوم پزشکی و بسیج جامعه پزشکی استان در این دانشگاه برگزار شد.

معاون امداد و درمان سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور در این همایش گفت: 120 هزار نفر پزشک، پیراپزشک و پرستار دراین سازمان عضو هستند و این درحالی است که 400 هزار نفر در کشور می توانند عضو این سازمان باشند که در این ارتباط در تلاش هستیم کیفیت مراحل جذب را افزایش و جامعه مخاطب را به نحو شایسته تری به عضویت درآوریم.
دکتر روح الله قائد امینی با بیان اینکه شمار شهدای نظام سلامت کشور در دوران دفاع مقدس بیش از چهار هزار نفر است افزود: در برنامه ششم توسعه کشور دومین کنگره ملی شهدای سلامت کشور برگزار می شود.
وی تصریح کرد: چنین یادواره هایی مقدمه ای برای تجلی کنگره ملی و تجلیل از بیش از چهارهزار شهید نظام سلامت کشور است.
دکتر قائد امینی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: احساس بسیجی بودن و جهاد همچنان در سطح جامعه نمود دارد و این فرهنگ غنی به وضوح در بین مسئولان بهداشت و درمان در سطح ملی و استانی قابل رویت است.
وی افزود: هم اکنون ظرفیت های زیادی در حوزه سلامت مغفول مانده که با کار جهادی و سیاسی باید در این راستا گام برداشت.
معاون امداد و درمان سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور اضافه کرد: درطرح تحول نظام سلامت خدمات بزرگ و شایسته ای در کشور انجام شده است که در زمینه افزایش سطح دسترسی مخاطبان به این خدمات امکان ارتقا وجود دارد.
دکتر قائد امینی با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از شش هزار تیم بهداشتی درمانی عمومی و70 تیم تک تخصصی به مناطق محروم کشور اعزام شدند گفت: بسیج جامعه پزشکی از ابتدای سال 94 اهدافی برای فعالیت های خود درعرصه های مختلف درنظر گرفته که یکی ازاین عرصه ها که بروز و نمایش بیشتری داشته خدمات جهادی و فعالیتهای محرومیت زدایی بهداشت و درمان درمناطق مرزی و کم برخوردار بود.
وی با اشاره به اینکه از ابتدای سال تا پایان دهه فجر تمامی برنامه های جهادی بسیج جامعه پزشکی را در سراسر کشور با کیفیت مطلوب به اجرا درآمده که در این ارتباط 70 بیمارستان صحرایی و ثابت در سطح کشور برپا شد.
دکتر قائد امینی بیان کرد: این امور بیشتر با هدف کمک به ارتقا شاخص های بهداشتی درمانی و سلامت در مناطق محروم صورت گرفته است.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: در برنامه راهپیمایی بزرگ اربعین نیز خدمات شایسته ای به زائران حسینی در داخل کشور و همچنین در عراق ارائه شد.
دکتر قائد امینی گفت: در سال جاری هفتمین کنگره بین المللی سلامت در حوادث و بلایا نیز با حضور بیش از یکهزار نفر از نخبگان و اندیشمندان ملی و بین المللی عرصه سلامت و مدیریت بحران از سوی سازمان جامعه بسیج پزشکی کشور برگزار شد.
وی ادامه داد: در 12 اسفندماه سال جاری نیز چهارمین آئین اعطای جایزه ملی شهید رهنمون و تکریم از هشت شهید نخبه حوزه سلامت کشور در استان خوزستان و در محل بیمارستان حضرت علی بن ابی طالب (ع) آبادان برگزار می شود.
وی یادآور شد: برنامه های این سازمان برای سال آینده نیز با تاکید بر مولفه های کیفی و ارزیابی عملکرد و توسعه خدمات در بخش کمی و کیفی است و سعی داریم به عنوان بازویی یاریگر نظام سلامت برای ارتقای شاخص های بهداشتی در مناطق محروم باشیم و شاخص ملی سلامت کشور را ارتقا دهیم.
فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر نیز در این یادواره گفت: باید تلاش کنیم روحیه جهاد و شهادت در مردم باقی بماند و مردم با علاقه به اسلام این راه را ادامه دهند.
سردار فتح‌الله جمیری با اشاره به نقش جامعه پزشکی در دوران هشت سال دفاع مقدس، افزود: نقش جامعه پزشکی، پرستاران در دفاع مقدس بر کسی پوشیده نیست و تجلیل از این قشر زحمتکش یک ضرورت است.
گفتنی است دکتر علیرضا رئیسی رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز در این یادواره ضمن تجلیل از مقام شهدا گفت: تمام مراحل زندگی شهدا برای ما درس هستند بنابراین زنده نگه داشتن یاد شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت ضروروی است.
در این همایش از خانواده های شهدای جامعه پزشکی بوشهر تجلیل شد.
انتهای پیام / م.غ 1023
telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
یادواره.دکتر.رهنمون     بسیج.جامعه.پزشکی     دکتر.قائد‌امینی    

تاریخ بروز رسانی:   26 بهمن 1394

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >