رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان :
سلامت دهان و دندان یکی از مهمترین برنامه‌ها در طرح تحول نظام سلامت می باشد

27 بهمن 1394
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت : یکی از برنامه های مهم وزارت بهداشت ، برنامه سلامت دهان و دندان می باشد و برای ارتقا و ارایه خدمات نوین دندانپزشکی، نیاز به برنامه عملیاتی مدونی و قابل اجرایی دارد.

دکتر علیرضا حاجیونی در نشست هم اندیشی سلامت دهان ودندان افزود: با توجه به اجرایی شدن طرح تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت و بالا بودن اختلالات دهان و دندان در سطح کشور ، ساخت کلینک های سلامت دهان و دندان در حال احداث می باشد و همچنین برنامه دندانپزشک خانواده در دستور کار وزارت بهداشت قرار گرفته که اقدام‌های اولیه آن جهت استقرار دندانپزشک در شهرستان های استان بوشهر انجام شده است .
کارشناس برنامه سلامت دهان و دندان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز در این نشست گفت: برنامه پیمایش ملی سلامت دهان و دندان یک طرح ملی می‌باشد و از اول اسفند ماه در استان بوشهر شروع می‌شود و دو گروه سنی 6 و 12 سال(مقطع ابتدایی) را شامل می‌شود.
آناهیتا حق شناس با اشاره به اینکه هدف از برنامه پیمایش ملی سلامت دهان و دندان دریافت اطلاعات دقیقی از DMFT یا همان شاخص پوسیدگی دندان می‌باشد افزود: برنامه وارنیش فلوراید برای 85 درصد دانش آموزان مقطع ابتدایی استان اجرا شده و این طرح تا 6 سال هر 6 ماه یکبار تکرار می‌شود که می‌تواند در پیشگیری از پوسیدگی دندان‌ها در کودکان موثر باشد.
نشست هم اندیشی سلامت دهان ودندان با حضورکارشناس مسئول برنامه سلامت دهان و دندان معاونت بهداشتی ، رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان ، معاونین و کارشناس برنامه سلامت دهان و دندان شبکه های استان بوشهر در شهرستان دشتستان برگزار شد.

انتهای پیام/ س.غ 3030
telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
سلامت.دهان.دندان     طرح.تحول     دکتر.حاجیونی     شبکه.بهداشت.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   27 بهمن 1394

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >