رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان:
اصلاح شیوه زندگی از راه‌های پیشگیری بیماری دیابت است

5 ارديبهشت 1395
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان گفت: اصلاح شیوه زندگی، افزایش تحرک، تغذیه سالم، کاهش استرس و عدم مصرف دخانیات از راه‌های پیشگیری بیماری دیابت است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان؛ محمد بازیاری ضمن تبریک هفته سلامت افزود: تعداد افراد مبتلا به دیابت در دنیا بیش از ۳۴۶ میلیون نفر است و هر ۱۰ ثانیه دو نفر به دیابت مبتلا می‌شوند و هر هشت ثانیه یک نفر در اثر دیابت جان خود را از دست می‌دهد بر همین اساس شعار امسال هفته سلامت «غلبه بر بیماری دیابت یعنی هشدار نسبت به دیابت و پیشگیری از آن است.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان اظهار داشت: سن ابتلا به دیابت نوع ۲ دردنیا ۵۵ تا ۶۵ سالگی است در حالی‌که در ایران ۴۵ تا ۵۰سالگی و در ایران ۷/۷ درصد از جمعیت ۲۵ تا ۶۰ ساله، یعنی حدود ۴ میلیون ایرانی دیابتی هستند و نیمی از افراد مبتلا به دیابت از بیماری خود بی‌اطلاع هستند.
دیابت یا بیماری قند، یک اختلال متابولیک در بدن است. در این بیماری توانایی تولید انسولین در بدن از بین می‌رود و یا بدن در برابر انسولین مقاوم شده و بنابراین انسولین تولیدی نمی‌تواند عملکرد طبیعی خود را انجام دهد و درنهایت قند خون افزایش می‌یابد. وجود مقدار فراوان قند در خون در درازمدت می‌تواند به بخش‌های مختلف بدن مانند قلب، رگ‌های خونی،‌ کلیه‌ها، ‌دستگاه تناسلی و دستگاه عصبی آسیب برساند.
انتهای پیام/ م.س 3070کلمات کلیدی:
دیابت     محمد.بازیاری     شبکه.بهداشت‌درمان     شهرستان.کنگان    

تاریخ بروز رسانی:   5 ارديبهشت 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >