رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
۲۸ میلیارد ریال در قالب طرح تحول سلامت به بیمارستان جم پرداخت شد

26 امرداد 1395
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: از آغاز اجرای طرح تحول تاکنون ۲۸ میلیارد ریال بابت بسته ماندگاری پزشک در قالب تعهدات طرح به بیمارستان پرداخت‌شده است

اورژانس جاده‌ای در مسیر جم به فیروزآباد ایجاد می‌شود
دکتر علیرضا رئیسی در نشست با مسئولان شهرستان جم خاطرنشان کرد: اورژانس جاده‌ای در مسیر جم به فیروزآباد ایجاد می‌شود.
یک آمبولانس با تجهیزات آی سی یو در اختیار شبکه بهداشت و درمان جم قرار می‌گیرد
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: یک آمبولانس با تجهیزات آی سی یو در اختیار شبکه بهداشت و درمان جم قرار می‌گیرد.
وی تصریح کرد: در دولت تدبیر و امید حوزه سلامت در اولویت اول برنامه‌های حمایتی دولت قرار گرفت درحالی‌که در سه دهه گذشته این حوزه در ده اولویت اصلی هم قرار نداشت.
دکتر رئیسی با تأکید بر حمایت از بیمارستان توحید جم افزود: در سال‌های گذشته در بحث تأمین نیروی انسانی و تحقق تعهدات نظام سلامت حمایت‌هایی از بیمارستان توحید صورت گرفته و در سال جاری نیز این حمایت‌ها افزایش می‌یابد.
وی بابیان اینکه بخشی از مشکل استان در حوزه سلامت به آموزش و تربیت نیروی انسانی متخصص مربوط است تصریح کرد: باید آموزش نیروی انسانی بومی به‌عنوان راهکار بلندمدت بهبود حوزه درمان توجه ویژه شود تا بتوان از بدنه استان در بخش درمان و ماندگاری پزشک بهره برد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: در طی سال گذشته ۱۲ هزار نفر در بخش بستری و اورژانس بیمارستان توحید، ۱۱۰ هزار نفر در بخش تخصصی و ۳۷۰ بیمار در بخش سی‌سی‌یو پذیرش‌شده‌اند که نشان از عملکرد موفق بیمارستان توحید دارد.
وی بابیان اینکه بیمارستان توحید بیش از ظرفیت خود به ارائه خدمات درمانی مشغول است تصریح کرد: بر اساس رده‌بندی بیمارستان‌ها، بیمارستان جم باید در چهار تخصص اصلی و دو تخصص پشتیبان خدمات ارایه نماید که هم‌اکنون در ۱۴ رشته تخصصی به‌صورت تمام‌وقت ارایه خدمت می‌کند.
دکتر رئیسی اضافه کرد: هر توسعه‌ای که در بخش‌های بیمارستانی در جم انجام شود آماده حمایت در بحث نیروی انسانی و تجهیزات هستیم و در بحث دیالیز نیز در صورت تأمین ساختمان، آماده تأمین نیروی انسانی و تجهیزات لازم هستیم.
وی با اشاره به اجرای طرح تحول نظام سلامت در بیمارستان توحید به حمایت از بیمارستان در این طرح تأکید کرد و گفت: از آغاز اجرای طرح تحول تاکنون ۲۸ میلیارد ریال بابت بسته ماندگاری پزشک در قالب تعهدات طرح به بیمارستان پرداخت‌شده است و اکنون نیز آمادگی لازم برای پرداخت بسته‌های زایمان طبیعی و کاهش فرانشیز بیماران بستری وجود دارد.
این مسئول سلامت استان بوشهر به انتقادات در خصوص عملکرد و کم‌تجربگی متخصصان بیمارستان توحید اشاره و خاطرنشان کرد: انتقادات باید به‌صورت کارشناسی مطرح شود و نمی‌توان به‌صرف وقوع مرگ در بیمارستان، پزشکان را متهم به بی‌تجربگی کرد.
دکتر رئیسی بابیان اینکه در کشور آمریکا، قصور پزشکی، سومین عامل مرگ‌ومیر است اظهار داشت: هیچ‌کس منکر قصور یا خطای پزشکی نیست اما برای تائید قصور در درمان، باید بررسی دقیق صورت گیرد و به‌صرف وقوع یک فوت نمی‌توان اتهامی را وارد کرد.
وی اضافه کرد: تکرار چندباره یک خطا توسط یک پزشک قطعاً قابل‌پیگیری و برخورد است اما نباید بابیان مطالب اثبات نشده موجبات دلسردی کادر درمان و نگرانی مردم را فراهم کرد.
دکتر رئیسی با اشاره به توسعه مرکز درمانی ریز گفت: اتاق احیای مجهز در درمانگاه ریز راه‌اندازی شده و واحد دندان‌پزشکی ریز نیز راه‌اندازی خواهد شد.
وی افزود: با توجه به فاصله کم مرکز درمانی ریز با شهر انارستان، اخذ مجوز سخت است اما پیشنهاد ما ایجاد مرکز جامع سلامت شبانه‌روزی با پوشش کامل هر دو شهر ریز و انارستان است.
دکتر رئیسی در ادامه از حمایت‌های فرماندار جم از حوزه سلامت و درمان جم تقدیر کرد.

انتهای پیام/ ا.پ 3020


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
طرح.تحول     اورژانس.جاده‌ای     دکتر.علیرضا.رئیسی     بیمارستان.توحید.جم        

تاریخ بروز رسانی:   26 امرداد 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >