مسئول مبارزه با بیماری‌های شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان:
خدمات رايگان برنامه قلب سالم به مردم تنگستان ارایه می‌شود

7 مهر 1395
مسئول پيشگيري و مبارزه با بیماری‌های شبكه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان گفت: در حال حاضر خدمات بهداشتي رايگان مربوط به برنامه قلب سالم به مردم شهرستان تنگستان ارایه می‌شود.

مهندس عبدالمناف جهانگرد افزود: برنامه قلب سالم، درمركزبهداشتي درماني شهید رجایی اهرم اجرامي گردد و تمامی افراد بالای 30 سال با هدف کاهش بیماری‌های قلبی و عروقی می‌توانند با مراجعه به مرکز بهداشتی درماني با انجام معاينات مربوطه نسبت به‌سلامت قلب خود اطمينان حاصل نمايند.
وی تصریح کرد: اندازه‌گیری قد، وزن، فشارخون، میزان چاقی شکمی، انجام مراقبت‌های دوره‌ای منظم برای افراد مبتلابه دیابت، فشارخون بالا، چربی خون بالا، انجام آموزش و مشاوره برای اصلاح سبک زندگی و خودمراقبتی بیماران، انجام آزمایش‌های تشخیصی اولیه و مراقبت منظم بیماران توسط پزشکان دوره‌دیده ازجمله اقداماتی است که در مرکز مراقبت قلب سالم صورت می‌پذیرد.
مهندس جهانگرد با اشاره به شعار امسال روز جهانی قلب با عنوان " مهربانی با قلب نیروبخش زندگی " اجرای مناسبت‌های بهداشتی از این قبیل را فرصتی مناسب جهت ترویج رفتارهای سالم بهداشتی در بین اقشار مختلف مردم عنوان کرد و افزود: ترک دخانیات، افزایش تحرک بدنی، افزایش مصرف میوه و سبزی، کاهش مصرف شکر، نمک، چربی و همچنین ترک مصرف الکل از گام‌های مؤثر در پیشگیری از بیماری‌های قلبی عروقی می‌باشند.
كارشناس مسئول مبارزه بابيماري شهرستان تنگستان از همه شهروندان بالای 30 سال که جزو گروه هدف این طرح قرار می‌گیرند دعوت کرد تا در این طرح مشارکت داشته باشند تا ضمن آگاهی از وضعیت سلامت خود، مسئولان را در پیشگیری و کنترل بیماری‌های قلبی و عروقی یاری دهند.
نیمی از افراد مبتلابه دیابت و فشارخون از بیماری خود اطلاع ندارند
مهندس جهانگرد بابیان اینکه هزینه‌های این طرح رایگان خواهد بود افزود: نیمی از افراد مبتلابه دیابت و فشارخون از بیماری خود اطلاع ندارند و با توجه به شیوع روزافزون بیماری‌های غیر واگیر مانند بیماری‌های قلبی و عروقی، دیابت و فشارخون در استان بوشهر و همچنين شهرستان تنگستان این طرح را با هدف غربالگری و شناسایی افرادی که درمعرض خطر این بیماری‌ها قرار داشته باشند اجرا می‌کنیم.
وی خاطرنشان کرد: پس از انجام آزمایش‌های لازم در مرکز قلب سالم واقع در مرکز بهداشتی و درمانی شهيد رجايي درصورتی‌که مراجعه‌کننده مبتلابه بیماری‌های قلبی و عروقی و دیابت تشخیص داده شود، روند درمان برای این افراد شروع‌شده و در بازه‌های زمانی مشخص با مراجعه به پزشک طرح، مراحل مشاوره‌ فردی، آموزش تغذیه، آموزش سبک زندگی و درمان دارویی انجام می‌شود.

انتهای پیام/ ح.د 3010


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
قلب.سالم     مهندس.عبدالمناف.جهانگرد     شبکه.بهداشت‌درمان.تنگستان        

تاریخ بروز رسانی:   7 مهر 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >