اجرای طرح واکسیناسیون کارگران شهرداری جم در برابر هپاتیت ب

10 مهر 1395
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم گفت: به‌منظور جلوگیری از شیوع بیماری هپاتیت B در اثر مواجهات شغلی پاکبانان در طی جمع‌آوری زباله، ضایعات و همچنین ارتقای سطح بهداشت و ایمن نمودن کارگران زحمتکش خدمات شهری جم، در برابر ویروس هپاتیت B، واکسن هپاتیت B به آنها تلقیح شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم؛ مهندس احمد قاسمی افزود: تزریق این واکسن در 3 نوبت الزامی است که این اولین تلقیح واکسن هپاتیت B بود، مرحله دوم یک ماه بعد و مرحله سوم نیز 5 ماه بعد از نوبت اول انجام می‌شود.
وی تصریح کرد: اگرچه این قشر زحمتکش در ارتقای بهداشت شهر نقش مهمی ایفا می‌کنند، اما خود در معرض آسیب‌ها و تهدیدهای متعددی ناشی از عوامل شیمیایی، بیولوژیکی و فیزیکی قرار دارند، آسیب‌هایی که اگر از وقوع آن‌ها پیشگیری نشود، احتمال بروز بیماری‌های خطرناکی ازجمله هپاتیت B در بین این قشر زحمتکش جامعه و خانواده آنها افزایش می‌دهد.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم اظهار کرد: برآوردها نشان می‌دهد مراقبت از یک بیمار هپاتیت B ده میلیون ریال هزینه دارد و زمانی که بیماری نیاز به بستری داشته باشد این هزینه تا یکصد میلیون ریال افزایش می‌یابد و زمانی که به پیوند کبد منجر شود این هزینه به 400 میلیون ریال می‌رسد.
مهندس قاسمی بر آگاه نمودن مردم از این بیماری و ضرورت واکسیناسیون تأکید و خاطرنشان کرد: دوری از رفتارهای پرخطر و رعایت بهداشت فردی جزو مراقبت‌های مهم محسوب می‌شود که باید در جهت کاهش شیوع این بیماری موردتوجه قرار گیرد و رسانه‌ها نقش مهمی در این راستا بر عهده‌دارند.
طرح واکسیناسیون هپاتیت B با حضور نماینده پیمانکار خدمات شهری، مسئول واحد بهداشت محیط و حرفه‌ای و واحد مبارزه با بیماری‌های شبکه بهداشت جم آغازشده است.
انتهای پیام/ ا.پ 3020


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
واکسیناسیون     کارگران.شهرداری     مهندس.احمد.قاسمی     شبکه.بهداشت‌درمان.جم    

تاریخ بروز رسانی:   10 مهر 1395

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >