اجرای طرح مبارزه با آلودگی «شپش سر» در مدارس شهرستان تنگستان

10 آبان 1395
کارشناس سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان گفت: به‌منظور ارتقای سلامت دانش آموزان و پیشگیری و کنترل آلودگی به «پدیکلوزیس» سر، طرح مبارزه با آلودگی "شپش سر" در مدارس شهرستان تنگستان در حال اجرا است.

مهندس فرامرز صیادی در کارگاه آموزش طرح مبارزه با آلودگی شپش سر در مدارس شهرستان تنگستان افزود: مربیان مدرسه لازم است هنگام تشخیص و یافتن موارد آلودگی به «پدیکلوزیس» در مدارس نسبت به ارجاع موارد آلوده به مراکز خدمات جامع سلامت اقدام و رفتارهای پیشگیرانه را مدنظر قرار دهند.
وی تصریح کرد: اجرای این طرح و کارگاه‌های آموزشی مربوطه به‌منظور ارتقای سلامت دانش آموزان و پیشگیری و کنترل آلودگی به «پدیکلوزیس» سر در مدارس شهری و روستایی می‌باشد و در همین راستا جهت ارتقای آگاهی والدین و دانش آموزان اقدام به چاپ و توزیع پوستر و بروشورهای آموزشی در سطح مدارس نموده‌ایم.
کارشناس سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان بابیان اینکه یکهزارو 200 شامپوی «پرمترین» در مدارس شهرستان توزیع‌شده اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین راهکارهای اجرای مؤثر این طرح درگیر کردن فعال والدین، دانش‌آموزان، مربیان و اولیا مدرسه در زمینه آموزش و کنترل است.
مهندس فرامرز صیادی افزود: تاکنون تعامل خوبی بین آموزش‌وپرورش و شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان برای برخورد با پدیده «پدیکلوزیس» در سطح مدارس وجود داشته و امیدواریم با همکاری و همیاری همدیگر شاهد اجرای با دقت طرح و کاهش میزان آلودگی به شپش در سطح شهرستان باشیم.
 به‌منظور اجرای طرح مبارزه با آلودگی شپش سر در مدارس شهرستان تنگستان، آموزش رابطین و مربیان سلامت آموزش‌وپرورش در قالب یک یک‌روزه در سالن اجتماعات آموزش‌وپرورش شهرستان برگزار شد.
انتهای پیام/ ح.د 3010

کلمات کلیدی:
شپش     مهندس.فرامرز.صیادی     شبکه.بهداشت‌درمان.تنگستان    

تاریخ بروز رسانی:   10 آبان 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >