معاون دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خبر داد:
ساخت و تکمیل 180 پروژه درمانی در استان بوشهر

17 مهر 1396
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از ساخت و تکمیل 180 مرکز بهداشتی درمانی، پایگاه سلامت و خانه بهداشت در دو سال اخیر در استان بوشهر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه، دکتر ایرج بیژنی در حاشیه آیین افتتاح ساختمان خیر ساز اورژانس 115 زنده‌یاد محمد شمسی در گناوه اظهار داشت: از طریق اعتبارات ملی و استانی 180 مرکز بهداشتی درمانی، پایگاه سلامت و خانه بهداشت در دو سال اخیر در استان بوشهر ساخته و یا در حال تکمیل هستند.
وی افزود: ارزش و اعتبار کارهای خیرخواهانه و نیکی که توسط مردم و خیرین سلامت انجام می‌شود بالاتر از پروژه‌هایی است که از طریق دولت انجام می‌شود.
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر تصریح کرد: خیرین سلامت در کارهای خیرخواهانه حضور فعالی داشته باشند تا از این طریق ارایه خدمات به مردم و جامعه سریع‌تر انجام شود.
دکتر بیژنی ادامه داد: پروژه ساختمان اورژانس 115 شهرستان گناوه یک پروژه ویژه بود که با افتتاح این مرکز خدمات بخش اورژانس نیز افزایش می‌یابد.
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر اظهار داشت: میانگین حضور همکاران اورژانس ما بر بالین حادثه‌دیده در شهرهای استان 5 دقیقه و در جاده‌ها 8 دقیقه تعیین‌شده است که امیدواریم با افزایش امکانات، زیر‌ساخت‌ها و فراهم‌سازی شرایط بهتر، بتوانیم این شاخص را بهبود ببخشیم.
دکتر بیژنی با اشاره به اینکه میانگین حضور تکنسین‌های اورژانس در سطح جاده‌های کشور 15 دقیقه و در شهرها 8 دقیقه است افزود: در استان بوشهر با خدمات خوبی که در بخش اورژانس انجام‌شده میانگین استانی حضور تکنسین‌های اورژانس بر بالین حادثه‌دیده نسبت به میانگین کشوری بهتر است.
وی با تأکید به این مسأله که همه مردم و سازمان‌ها باید در جهت ارتقای سطح سلامت جامعه همکاری کنند ادامه داد: عوامل تأثیرگذار در سلامت جامعه دسته‌بندی‌شده‌اند که 70 درصد از عوامل تأثیرگذار در سلامت خارج از حوزه سلامت قرار دارند، به‌طوری‌که درصد بالایی از این عوامل را باید در سازمان‌های دیگر و بین خود مردم جست‌وجو کرد تا بتوانیم شرایط بهتری ایجاد کنیم.
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر بیان کرد: هر جامعه‌ای که به دو مقوله آموزش‌وپرورش و سلامت توجه ویژه‌ای داشته باشد باید نسبت به آینده آن جامعه امید بیشتری داشت که دولت یازدهم و دوازدهم نیز مانند دولت‌های قبل، با برنامه‌ریزی منسجم‌تر و هدف‌گذاری بیشتر و گسترده‌تر به مقوله سلامت توجه ویژه‌ای داشته است.
دکتر بیژنی افزود: با اجرای طرح تحول در حوزه سلامت یک هدف‌گذاری ویژه و خاصی صورت گرفته به‌طوری‌که وقتی بیماری وارد مرکز درمانی می‌شود، به‌غیراز مشکل بیماری و درد دغدغه‌ای دیگر نداشته باشد و خانواده بیمار و همراهان دغدغه مسائل مادی و مالی در مراکز درمانی را نداشته باشند.
وی ادامه داد: خوشبختانه امروز به اهداف طرح تحول نظام سلامت نزدیک شده‌ایم و در آینده نیز با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده به سطح ایده آلی که شایسته مردم عزیز است نزدیک‌تر خواهیم شد.
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر تصریح کرد: حوزه سلامت را باید به‌عنوان یک شاخص در پیشرفت جامعه مردم نظاره‌گر باشند، به‌طوری‌که این مردم هستند که شاخص حوزه سلامت را نمره‌گذاری می‌کنند.

انتهای پیام/ م.ن 3080

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
افتتاح     اورژانس.خیّرساز     معاون.توسعه     دکتر.ایرج.بیژنی     شهرستان.گناوه        

تاریخ بروز رسانی:   17 مهر 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >