سرپرست شبکه بهداشت و درمان دشتستان:
ارتقای آگاهی و پیشگیری از بیماری‌ها از اهداف اصلی ما در تربیت سفیران دانش‌آموز می‌باشد

3 ارديبهشت 1397
سرپرست شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: ارتقای آگاهی و پیشگیری از بیماری‌ها از اهداف اصلی ما در تربیت سفیران دانش‌آموز می‌باشد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان، مهندس ماریا خویش دوست در مراسم همایش سفیران سلامت دانش‌آموزی شهرستان دشتستان افزود: طرح سفیران سلامت ازجمله طرح‌های ارزشمند و تأثیرگذار در حوزه سلامت است که اجرای آن در مدارس و آموزشگاه‌ها برکات فراوانی داشته است که جا دارد از مدیران مدارس، دانش آموزان عزیز و مسئولان آموزش‌وپرورش قدردانی کنم.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان دشتستان عنوان داشت: شبکه بهداشت و درمان دشتستان باافتخار در کنار مجموعه آموزش‌وپرورش برای تداوم هر چه بیشتر و باکیفیت‌تر طرح سفیران سلامت است.
وی ابراز داشت: اجرای طرح تحول نظام سلامت، از اقدامات ارزشمند و قابل‌تحسین دولت تدبیر و امید است که توانسته علاوه بر کاهش هزینه‌های درمان مردم، در حوزه آموزش و پیشگیری از بیماری‌ها نیز کاربرد داشته است.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان دشتستان با اشاره به شعار سازمان بهداشت جهانی در سال 2018 اظهار داشت: شعار سازمان بهداشت جهانی در سال 2018، پوشش همگانی سلامت برای همه در همه‌جا است و این شعار پیام‌های فراوانی برای آحاد جامعه دارد یعنی همه در قبال سلامت افراد مسئولیت داریم.
مهندس خویش دوست افزود: نباید کسانی که ازلحاظ مالی مشکل‌دارند، درمان نشوند و از خدمات حوزه سلامت برخوردار نباشند و باید همه ما تلاش کنیم اقشار کم‌درآمد و تحت پوشش نهادهای حمایتی و در یک‌کلام، تک‌تک افراد جامعه از خدمات حوزه سلامت بهره‌مند شوند و وظیفه ما شناسایی افرادی است که تمکن مالی ندارند و ناشناخته مانده‌اند و از بیماری رنج می‌برند.
وی تصریح کرد: اولویت خدمت‌رسانی در سال 97 را مراکز صعب‌العبور شهرستان تعیین کرده‌ایم و ان شاالله به وعده‌هایی که در موضوع ارتقای خدمات در حوزه بهداشت و درمان به مناطق ارم و بوشکان داده‌ایم عمل خواهیم کرد.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان دشتستان، طرح تحول نظام سلامت را از اقدامات مؤثر و ارزشمند دولت تدبیر و امید برشمرد و ابراز داشت: باید به دکتر روحانی و وزیر محترم بهداشت به خاطر اجرای طرح تحول نظام سلامت تبریک بگویم چون با اجرای این طرح ارزشمند علاوه بر کاهش هزینه‌های درمانی مردم، در زمینه آموزش و پیشگیری از بیماری نیز اقدامات خوبی انجام‌شده است.
مهندس خویش‌دوست بیان داشت: آموزش و پیشگیری، دو رکن اساسی و تأثیرگذار در سلامت جامعه هستند و باید در راستای تحقق این دو رکن تلاش کنیم.
وی خاطرنشان کرد: اگر مردم در زمینه‌های مختلف بهداشتی و درمانی آموزش‌های لازم را ببیند و راه‌های پیشگیری از بیماری‌ها به آن‌ها معرفی شود، جامعه سالم و بانشاطی خواهیم داشت.
معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره کل آموزش‌وپرورش استان بوشهر نیز در این همایش اظهار داشت: طرح سفیران سلامت در تمامی مدارس استان بوشهر اجراشده و نتایج بسیار خوبی نیز داشته است.
حسن قلندری افزود: اقدامات مجموعه دانشگاه علوم پزشکی و شبکه بهداشت و درمان در بحث طرح سفیران سلامت بسیار ارزشمند است که جا دارد از آن‌ها تشکر کنم.
وی افزود: آموزش دانش آموزان در قالب این طرح بسیار مفید است و باعث افزایش آگاهی آن‌ها در مقابله با بیماری‌ها و پیشگیری خواهد شد.
حبیب اله بوستانی معاون پرورشی و تربیت‌بدنی آموزش‌وپرورش شهرستان دشتستان نیز در این همایش گفت: سرپرست شبکه بهداشت و درمان دشتستان و همکاران وی، همکاری بسیار خوبی با آموزش‌وپرورش شهرستان در زمینه اجرای طرح سفیران سلامت دانش‌آموزی داشته‌اند که جا دارد از آن‌ها تشکر نمایم.
انتهای پیام/ س.غ - 3030

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
سفیران.سلامت.دانش‌آموزی     مهندس.ماریا.خویش‌دوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   3 ارديبهشت 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >