توزیع بیش از 84 هزار مکمل ویتامین D و قرص آهن بین دانش آموزان شهرستان جم

22 آبان 1397
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم گفت: بیش از 84 هزار مکمل ویتامین D و قرص آهن بین دانش آموزان شهرستان جم توزیع شد.

اصغر نوروز زاده گفت: با توجه به اینکه مراحل رشد در گروه‌های سنی کودکان و نوجوانان از اهمیت بالایی برخوردار است نیاز این گروه‌ها به دریافت ویتامین D و آهن نیز بیشتر است.
پیشگیری از عواقب کمبود ویتامین D با استفاده از نور خورشید
نوروز زاده اشاره به دستورالعمل کشوری مکمل یاری و آهن یاری افزود: برای پیشگیری و کنترل عواقب وخیم ناشی از کمبود ویتامین D کودکان و جوانان در سنین بلوغ، باید به بهره‌گیری بیشتر از نور خورشید توجه شود.
وی عنوان داشت: نرمی و پوکی استخوان، افسردگی و افزایش بروز سرطان‌ها از عوارض کمبود ویتامین D است و دانش آموزان باید حداقل دو بار در هفته به مدت ۱۰ دقیقه به‌صورت مستقیم از نور آفتاب استفاده کنند.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم خاطرنشان کرد: در سال تحصیلی جدید ۱۰۰ درصد دبیرستان‌ها و مدارس راهنمایی دخترانه و پسرانه شهرستان شامل ۷۲ مدرسه دوره متوسطه اول و دوم زیرپوشش برنامه مکمل یاری با قرص آهن و ویتامین D قرارگرفته‌اند و حدود 84 هزار عدد مکمل آهن و ویتامین D بین دانش آموزان این مدارس توزیع‌شده است.

انتهای پیام/ کد خبر- کد
با کلیک بر روی لینک‌های زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش  و تلگرام دریافت کنید
sapp.ir/bpumspublicrelation
t.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
مکمل.یاری     اصغر.نوروززاده     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.جم    

تاریخ بروز رسانی:   22 آبان 1397

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >