جشن سفیران سلامت و بازی‌های بومی و محلی در کنگان برگزار شد

3 ارديبهشت 1398
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان گفت:جشن سفیران سلامت و بازی‌های بومی و محلی در دبیرستان دخترانه پروین اعتصامی شهرستان کنگان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان، مهندس خلیل جوکار در این مراسم ضمن تبریک هفته سلامت و بابیان اینکه شعار هفته سلامت امسال "مراقبت‌های اولیه بهداشتی راهی به سوی پوشش همگانی" است، بیان کرد: سلامت بزرگ‌ترین و مهم‌ترین نعمت‌های الهی است که از سوی خداوند متعال به بندگانش هدیه شده و در دین مبین اسلام بر رعایت بهداشت در زمینه‌های مختلف از جمله بهداشت فردی، اجتماعی و بهداشت روح و روان تأکید بسیاری شده است.
وی افزود: سلامت روانی یک الزام است تنها سلامت جسمی مطرح نیست بلکه از نظر روحی، روانی، اجتماعی و معنوی باید زمینه سلامت را برای افراد جامعه فراهم کرد.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان گفت: سفیران سلامت می‌توانند سلامت خود، مدرسه، خانواده و جامعه را به دنبال داشته باشند و با قرار دادن آموزش در کنار بهداشت، منجر به ایجاد نسلی پویا و سالم در جامعه شوند.
مهندس جوکار افزود: سفیر سلامت یعنی کسی که پیام‌رسان سلامتی برای مردم است افزود: سفیران سلامت باید نماینده سلامت روحی، جسمی، روانی و اجتماعی مردم باشند و برای این کار باید زحمات متولیان سلامت را موردتوجه جدی قرار دهند.
 وی بابیان اینکه افتخار هدایت و رهبری در امر سلامت از الآن به شما داده‌شده است و شما باید خودتان عامل سلامت باشید و این مطالب را به صورت تئوری و عملی به دوستانتان منتقل کنید تصریح کرد: امیدوارم شما تا جایی پیش بروید که ما دنباله‌رو فعالیت‌های شما باشیم و از شما پیشنهاد بگیریم.
رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان کنگان نیز خاطرنشان کرد: یکی از ابعاد پیچیده پایه‌های بهداشت و سلامت، بعد روانی است که باید موردتوجه ویژه قرار گیرد.
شاکر محیسن بیان کرد: اگر جامعه از سلامت روانی برخوردار نباشد مشکلات حادی در زمینه اجتماعی ایجاد می‌شود بنابراین مسئولان باید زمینه سلامت روانی جامعه را در همه بخش‌ها فراهم کنند.
وی بابیان اینکه سلامت جسم باید در کنار سلامت روح افزایش یابد، افزود: باید راه‌های ایجاد آرامش روانی در کشور ما نهادینه شود و زمینه زندگی سالم و بانشاط در جامعه را فراهم کرد.
در این مراسم به پنج نفر از دانش آموزان هدایایی اهدا شد.
این مراسم باهمت اداره آموزش و پرورش و شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان و با حضور رئیس آموزش و پرورش و کارشناسان آن اداره، رئیس شبکه بهداشت و درمان، معاون بهداشتی، کارشناسان ستادی و مراکز خدمات جامع سلامت شهرستان برگزار شد.انتهای پیام/ م.س-3070

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
شبکه.بهداشت.درمان.کنگان     خلیل.جوکار     جشن     سفیران.سلامت     بازی.بومی.محلی        

تاریخ بروز رسانی:   3 ارديبهشت 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >