رییس شبکه بهداشت ودرمان شهرستان دشتستان:
در طرح ملی کنترل فشارخون بالا بیش از 70 درصد جمعیت هدف غربالگری شده‌اند

16 تير 1398
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: در طرح ملی کنترل فشارخون بالا 72 درصد از جمعیت هدف شهرستان دشتستان غربالگری و ثبت سامانه سیب شده‌اند.

ماریا خویش‌دوست در گفتگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان افزود: از 27 اردیبهشت تا 15 تیرماه، هشتادوپنج هزار و 723 نفر توسط 322 کاربر در سامانه سیب ثبت‌شده‌اند و بیش از 22 هزار نفر در ایستگاه‌های سیار شهری، بیمارستان‌ها و کلینیک‌های درمانی توسط  98 کاربر ثبت سامانه سلامت شده‌اند.
خویش‌دوست خاطرنشان کرد: درصد پوشش غربالگری فشارخون در شهرستان دشتستان پس از تکرار گیری سامانه سلامت، تغییر خواهد کرد که نتایج نهایی آن اعلام خواهد شد.
وی همچنین افزود فشارخون یک بیماری خاموش است و متاسفانه اکثر افراد از وضعیت فشارخون خود اطلاع دقیقی نداشته و نیز مهم‌ترین تهدیدکننده سلامت مردم شهرستان  فشارخون بالا است.
رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان تصریح کرد: در کمپین طرح ملی کنترل فشارخون بالا ، 830 بیمار مبتلا به فشارخون در مراکز بهداشتی شناسایی و در سامانه سیب ثبت‌شده‌اند که این افراد توسط مراقبین سلامت و بهورزان پیگیری و پس از ارجاع به پزشکان خانواده، روند درمانی آن‌ها کنترل و پیگیری می‌شود.
وی همچنین گفت: این بسیج همگانی با همکاری و مشارکت درون و برون بخشی تمامی مراکز خدمات جامع سلامت، ارگان‌ها و نهادهای دولتی و خصوصی شهرستان اجرا و جمعیت هدف در روستاها و شهرهای تحت پوشش مورد غربالگری قرار گرفتند.

انتهای پیام/ س.غ/ 3030
دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
غربالگری     فشار.خون     ماریا.خویش‌دوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   16 تير 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >