خانه بهداشت پلنگی در شهرستان دشتستان افتتاح شد

26 بهمن 1398
خانه بهداشت پلنگی از توابع بخش شبانکاره دشتستان در دهه مبارک فجر با حضور فرماندار، مسئولین محلی و مدیران ادارات شهرستان دشتستان افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

فرماندار شهرستان دشتستان در مراسم افتتاح خانه بهداشت پلنگی گفت: یکی از رویکردهای اصلی دولت تدبیر و امید در حوزه سلامت، تقویت زیرساخت‌های بهداشتی در مناطق کم برخوردار است و این مهم به‌خوبی در این سال‌ها رقم خورده است.
مهندس فتح اله نوروزی بهداشت و سلامت را یکی از ارکان اصلی توسعه برشمرد و اظهار کرد: از مهم‌ترین شاخص‌های توسعه اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی هر کشوری، شاخص‌های بهداشتی و امید به زندگی است.
فرماندار دشتستان تصریح کرد: در تمامی کشورهای توسعه‌یافته دنیا در زمینه امید به زندگی اقدامات زیادی انجام‌شده است و تفاوت معناداری بین کشورهای درحال‌توسعه و توسعه‌یافته است ولی خوشبختانه کشور ما در زمینه ارتقاء دانش و آگاهی بهداشتی عمومی مردم و همچنین پیشگیری از بیماری‌ها، اقدامات بسیار خوبی در سطح کلان انجام‌شده است.
نوروزی خاطرنشان کرد: نقش بی‌بدیل مجریان خدمات بهداشتی در روستاها و شهرها برای آحاد مردم و خانواده‌ها در تحقق این شاخص‌ها بر هیچ‌کس پوشیده نیست.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان نیز گفت: شهرستان دشتستان دارای 62 خانه بهداشت فعال است که بیش از 95 در از خانه‌های بهداشت میانگین طول عمر کمتر از 15 سال هستند و در دو دوره دولت تدبیر و امید بیش از یک‌پنجم از خانه‌های بهداشت شهرستان احداث و افتتاح‌شده‌اند.
ماریا خویش دوست افزود: آموزش و بهداشت دو مؤلفه مهم برای ایجاد پیشرفت و توسعه در یک جامعه است و با توسعه می‌توان به رشد و آبادانی کشور کمک کرد.
وی اظهار کرد: خانه بهداشت روستای پلنگی از توابع بخش شبانکاره و تحت پوشش مرکز خدمات جامع سلامت وحدتیه است که با زیربنا 85 مترمربع و اعتبار 3 میلیارد ریال در راستای اجرای تفاهم‌نامه استانداری بوشهر با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی احداث و تجهیز شد و در دهه مبارک فجر افتتاح و به بهره‌برداری رسیده است.

انتهای پیام/ س.غ / 3030

 

اخبار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در کانال اطلاع رسانی ما دنبال کنید

https://chat.whatsapp.com/DMVSnqaN4f3LE5jqIuGJrI


کلمات کلیدی:
افتتاح     دهه.فجر     فرماندار     مهندس.فتح‌اله.نوروزی     ماریا.خویش‌دوست     شبکه.بهداشت.درمان    
شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   26 بهمن 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >