امحاء بیش از 4 تن مواد غذایی تاریخ گذشته در شهرستان دشتستان

28 بهمن 1398
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان از امحاء بیش از چهار تن انواع مواد غذایی تاریخ‌مصرف گذشته و بدون مشخصات بهداشتی در شهر برازجان خبر داد.

ماریا خویش دوست در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: در راستای مصوبات کمیته خدمات سفر نوروزی، سلامت شهروندان و مسافرین طرح جمع‌آوری مواد غذایی بدون مشخصات بهداشتی در قالب بازرسی‌های مشترک به همراه بازرسان ادارات صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف در شهر برازجان اجراشده است.
خویش دوست تصریح کرد: برای پایش و نظارت مستمر بر واحدهای عرضه‌کننده مواد غذایی،  بازرسان از فروشگاه‌های زنجیره‌ای و سوپرمارکت‌های شهرستان دشتستان بازدید کردند.
وی بیان کرد: این طرح با شرکت 6 گروه بازرسی و چهار گروه نظارتی در شهر برازجان به اجرا درآمد.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان اظهار کرد: در این طرح در حدود چهار هزار و 155 کیلوگرم انواع مواد غذایی تاریخ‌مصرف گذشته و بدون مشخصات بهداشتی ازجمله انواع نوشیدنی‌ها، رب گوجه‌فرنگی و سس مایونز... جمع‌آوری و امحا شد.
خویش دوست تاریخ تولید و انقضاء، پروانه ساخت وزارت بهداشت، نشانی کارخانه، نام محصول و مواد تشکیل‌دهنده را به عنوان پنج مشخصه اصلی مواد غذایی قابل‌استفاده برشمرد و تأکید کرد: با فروشندگان مواد غذایی فاسد و تاریخ‌مصرف گذشته به‌طور جدی و بدون اغماض برخورد و به مراجع قضایی و اداره تعزیرات حکومتی معرفی می‌شوند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان خاطرنشان کرد: شهروندان شکایت‌های خود را از طریق شماره تماس ۱۹۰ به صورت شبانه‌روزی مطرح و پیگیری کنند تا در سریع‌ترین زمان به شکایت‌های دریافتی آن‌ها رسیدگی شود.
انتهای پیام/ س.غ 3030

اخبار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در کانال اطلاع رسانی ما دنبال کنید

https://chat.whatsapp.com/DMVSnqaN4f3LE5jqIuGJrI


کلمات کلیدی:
امحا     ماریا.خویش‌دوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   28 بهمن 1398

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >