رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر:
تعطیلی ۷۹ واحد صنفی متخلف از ابتدای شیوع ویروس کرونا در شهرستان بوشهر

24 ارديبهشت 1399
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: ۷۹ واحد صنفی متخلف از ابتدای شیوع ویروس کرونا در شهرستان بوشهر تعطیل و پلمپ شده‌اند.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، مهندس حسن فخرایی در این خصوص اظهار داشت: ازآنجایی‌که یکی از راه‌های کاهش مواجهه و قطع زنجیره تماس، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی است و از طرفی حفظ سلامت نیروی کار از اهمیت بالایی برخوردار است مقررات ویژه‌ای از طریق فاصله‌گذاری اجتماعی علاوه بر رعایت اصول بهداشتی توسط بازرسین بهداشت محیط متناسب با نوع صنف اعمال شد.
وی بابیان اینکه جهت نظارت بر نحوه اجرای پروتکل‌های فاصله اجتماعی توسط صنوف، آموزش‌ها و بازدیدهای لازم انجام شد تصریح کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در شهرستان بوشهر تاکنون ۱۰ هزار و ۶۴۰ مورد بازدید از اماکن عمومی و مراکز تهیه، توزیع و فروش مواد غذایی در سطح شهرستان توسط بازرسان بهداشت محیط انجام‌شده که از مکان‌های مذکور تعداد ۷۹ واحد صنفی به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی تعطیل شدند.
مهندس فخرایی بابیان اینکه ۱۲۶ پرونده تخلف به مراجع قضائی نظیر دادگستری و تعزیرات حکومتی ارجاع داده شد افزود: نظارت بر نانوایی‌ها به عنوان یکی از مراکزی که مردم روزانه به آن مراجعه می‌کنند به صورت مستمر صورت می‌گیرد.
این مقام مسئول اظهار داشت: رعایت فاصله اجتماعی بین شاغلین و مشتریان و همچنین اجرای دقیق پروتکل‌های بهداشتی ازجمله مواردی است که متصدیان صنف نانوایی ملزم به رعایت آن شده‌اند.
وی بیان کرد: در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و سوپرمارکت‌ها و سایر صنوف مشابه رعایت بهداشت فردی، ضدعفونی کردن محل کار، ضدعفونی کردن سبدهای خرید، استفاده از دستکش‌های یک‌بار مصرف، ژل شستشوی دست ازجمله مواردی است که توسط بازرسین بهداشت محیط در حین بازدیدهای بهداشتی مورد پایش قرار می‌گیرد.
مهندس فخرایی اضافه کرد: در حال حاضر ۲۱ بازرس در قالب ۱۵ تیم دونفره و یک‌نفره کار نظارت بر صنوف را بر عهده‌دارند و به صورت مستمر نظارت بر صنوف شهرستان بوشهر صورت می‌گیرد.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر خاطرنشان کرد: با توجه به قرار گرفتن در ماه مبارک رمضان کنترل آب و مواد غذایی تشدید شده است.
انتهای پیام/ ا.س-۳۰۰۰
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
تعطیلی.پلمب     واحد.متخلف.صنفی     مرکز.بهداشت.شهرستان.بوشهر     مهندس.حسن.فخرایی    

تاریخ بروز رسانی:   24 ارديبهشت 1399

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >