رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان:
۲۱ درصد از کل مبتلایان کرونا مثبت استان بوشهر مربوط به دشتستان است

24 آذر 1399
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: ۲۱ درصد از کل مبتلایان کرونا مثبت استان بوشهر مربوط به دشتستان است.

ماریا خویش دوست در نشست ستاد مقابله با کرونای شهرستان دشتستان اظهار داشت: با توجه به اینکه بیش از ۱۷ هزار مبتلای مثبت کرونا در کل استان شناسایی شده که ۲۱ درصد از این مبتلایان مربوط به شهرستان دشتستان است و از ابتدای شیوع این بیماری روزانه به‌طور متوسط برای ۲۵ نفر تست تشخیص کرونا انجام‌شده است.
وی گفت: در اجرای طرح شهید سلیمانی تمام تلاش ما کاهش زنجیره بیماری است و هر خانه یک پایگاه سلامت باشد و انتظار داریم شهروندان دشتستانی مثل همیشه همراهی و تعامل خود را برای اجرای این طرح داشته باشند.
خویش دوست ضمن تقدیر از مشارکت مردم و بازاریان در اجرای برنامه‌های ستاد مبارزه با کرونا شهرستان افزود: مردم، اصناف و بازاریان در اجرای محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های کرونایی شهرستان با وجود تمام سختی‌های معیشتی حاصل از این تعطیلی‌ها مشارکت بسیار بالایی داشته و امیدواریم در اجرای طرح شهید سلیمانی نیز همکاری و مشارکت لازم را داشته باشند.
وی همچنین گفت: در هفته سوم آذرماه در حدود ۵۰۰ بازدید از صنف‌های مختلف و اماکن عمومی توسط تیم‌های گشت‌های مشترک و بازرسان بهداشت محیط انجام‌گرفته است و در این نظارت‌ها و بازدیدها تمام تلاش کارکنان ما آموزش پروتکل‌های بهداشتی و برخورد با متخلفین بوده است.
رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان تصریح کرد: از اول آذرماه تاکنون ۳۴ صنف مختلف پلمب‌شده است که ۴ مورد مربوط به هفته سوم اجرایی شدن محدودیت‌های جدید کرونا بوده است و همچنین برای ۴۳ صنف نیز اخطاریه صادرشده است که در صورت رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی به مراجع قانونی معرفی و نسبت به پلمب آنها اقدامات لازم انجام خواهد شد.
خویشدوست همچنین گفت: با وقوع سیل در مناطق شهر وحدتیه، پایش و نظارت کارشناسان بهداشت محیط باهدف بررسی آب شرب و پایش مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن آسیب‌دیده انجام‌گرفته است و در همین راستا ۴۰ کیلوگرم مواد غذایی که بر اثر آب‌گرفتگی مغازه‌ها قابل‌مصرف انسانی نبوده، معدوم شده است.
رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان تصریح کرد: طرح شهید سلیمانی در تمامی بخش‌ها و شهرهای شهرستان اجرایی شده است و کمیته‌های شناسایی، مراقبتی، نظارتی و حمایتی تشکیل‌شده است و با تمام جدیت در راستای بیماریابی و قطع زنجیره انتقال، نیروهای بسیجی و سپاه در کنار کادر بهداشت و درمان تلاش می‌کنند.
خویش دوست تصریح کرد: برنامه‌ها و فعالیت‌های واحدهای مختلف ستادی باهدف ارتقاء فرهنگ سلامت مردم و همچنین و ارتقاء دانش کارکنان محیطی در حال انجام است و با برگزاری وبینارهای مختلف آموزش‌های لازم ارائه می‌شود و از طریق سامانه الکترونیک سیب پایش‌های ستادی از مراکز محیطی انجام می‌گردد.
رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: با توجه به وضعیت شهرستان در هفته جدید، از مردم می‌خواهیم که مانند ۹ ماه اخیر پروتکل‌های بهداشتی را به خوبی رعایت نمایند و تلاش‌های کادر بهداشت و درمان را با رفتارهای غیرمسئولانه هدر ندهند و شاهد کاهش روند این بیماری در شهرستان باشیم.

انتهای خبر/س.غ/۳۰۳۰
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
نشست     ستاد.کرونا     ماریا.خویش‌دوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   24 آذر 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >