دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر:
بستری 485 بیمار در بخش‌های کرونایی در بیمارستان‌های استان/ ثبت 9 فوتی جدید

27 تير 1400
دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر گفت: تعداد بیماران بستری در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر در تاریخ یکشنبه 27 تیر ماه، 485 نفر است.

دکتر سعید کشمیری در مصاحبه با خبرنگار وبدا دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار کرد: در 24 ساعت گذشته 132 بیمار جدید در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری‌شده‌اند که از این تعداد ابتلای 80  مورد به کرونا مثبت، قطعی است.
وی با اشاره به اینکه اکنون 48 نفر در بخش مراقبت‌های ویژه می‌باشند افزود: از این مجموع موارد بستری در بخش‌های ویژه کرونایی، 12 نفر در وضعیت حاد این بیماری قرار دارند.
دکتر کشمیری درباره نتایج موارد فوتی ناشی از کرونا در استان بوشهر که تا به امروز اعلام شده است، بیان کرد: متاسفانه امروز 9 مورد فوتی ناشی از ابتلا به کرونا 6 آقا با 75، 73، 65 و 62  سال سن  با سابقه بیماری زمینه ای دیابت، فشار خون و بیماری قلب  و 65 و 45 سال بدون سابقه بیماری و 3 خانم با 69، 68 و 67 سال سن با سابقه بیماری زمینه ای کلیوی، قلبی، دیابت و فشار خون در استان بوشهر به ثبت رسید.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: خوشبختانه در شبانه‌روز گذشته 98 بیمار نیز باحال عمومی خوب از بیمارستان‌های استان بوشهر ترخیص شده‌اند، که از این تعداد 63 نفر از آنها مثبت قطعی بوده‎اند.
وی افزود: تا کنون  1337 نفر از ابتدای شیوع کرونا در استان بوشهر به علت ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده اند.
دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر خاطرنشان کرد: از آغاز شیوع کرونا تاکنون 59884  نفر در استان بوشهر به این ویروس مبتلا شده‌اند.
دکتر کشمیری اظهار کرد: متاسفانه امروز موارد فوتی در استان بسیار بالا بوده و برای کاهش موارد بستری که منجر به کاهش تعداد فوتی شود نیاز به تشدید رعایت پروتکل‌ها و محدودیت‌ها در استان می باشد.

انتهای پیام/ ز.ح.1027

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
    آمار.جدید     کووید19     دبیر.ستاد.کرونا        

تاریخ بروز رسانی:   27 تير 1400

تعداد بازدید:   ۵

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >