در جلسه کمیته شش‌گانه مقابله با پشه مهاجم آئدس شهرستان عسلویه عنوان شد؛
بهسازی محیط و مه پاشی به منظور پیشگیری از تکثیر و مقابله با پشه مهاجم آئدس در حال انجام است/گزارش تصویری

21 خرداد 1403
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه گفت: به منظور پیشگیری از تکثیر و مقابله با پشه آئدس، بهسازی محیط و مه پاشی در حال انجام است.

محمد امین شایسته نیا در کمیته شش‌گانه مقابله با پشه مهاجم آئدس شهرستان عسلویه افزود: علیرغم اعلام هشدارهای لازم و عدم توجه کافی، پشه مهاجم آئدس وارد شهرستان عسلویه شده است و بهسازی محیط به منظور خشکاندن آب‌های راکد که محل تجمع و تخم‌گذاری این پشه است در جهت پیشگیری از تکثیر این پشه مهاجم بسیار ضروری است.

وی اذعان داشت: با همکاری‌های صورت گرفته توسط دادستان، شهرداری‌ها، دهیاری‌ها، دستگاه‌های اجرایی متولی، شرکت‌های مستقر در منطقه و با تأکید فرماندار شهرستان بهسازی محیط با جمع‌آوری لاستیک و وارونه کردن قایق‌ها آغازشده است.

 شایسته نیا اضافه کرد: حضور نیروهای مردمی بسیج سپاه خاتم‌الانبیاء شهرستان در کنار کارشناسان شبکه بهداشت و درمان عملیات مه پاشی را تسریع بخشیده و به‌صورت روزانه در نقاط مختلف در حال انجام است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه از راه‌اندازی کمپین عسلویه پاکیزه بمان در شهرستان خبر داد و گفت: هدف از راه‌اندازی این کمپین تشویق شهروندان به بهسازی محیط و آشنایی بیشتر با روش‌های مقابله با پشه مهاجم آئدس است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه، جلسه کمیته شش‌گانه مقابله با پشه مهاجم آئدس شهرستان با حضور فرماندار عسلویه، رئیس، معاونین و کارشناسان شبکه بهداشت و درمان شهرستان و اعضای کمیته در سالن اجتماعات فرمانداری عسلویه برگزار شد.

 

انتهای پیام/ م.ک ۳۰۹۰

 

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


کلمات کلیدی:
کمیته.شش.گانه     پشه.آئدس     محمدامین.شایسته‌نیا     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.عسلویه    

تاریخ بروز رسانی:   21 خرداد 1403

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >