معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر
دانش آموزان در سلامتی خود و خانواده ها تاثیر زیادی دارند

25 اسفند 1394
معاون اجرایی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در همایش سفیران سلامت گفت : دانش آموزان می توانند تاثیر زیادی در سلامتی خودشان و خانواده شان داشته باشند.

دکتر معصومه اسماعیلی اظهار کرد: با توجه با اینکه دانش آموزان، آینده سازان کشور هستند، می بایست فرهنگ سلامتی و خودمراقبتی را در بین آنان نهادینه کرد.
این مقام مسئول بهداشتی افزود : در گذشته علل مرگ و میر بیماری های عفونی بوده ولی در حال حاضر بیماری قلبی و عروقی، سرطان ها و سوانح و حوادث از علل اصلی مرگ و میر می باشند که می توان با تغییر نگرش در بین دانش آموران ، تاثیر این عوامل را در آینده به حداقل رساند.
حسن قلندری، معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر نیز در این همایش گفت : تنها راه ممکن برای تغییر در جامعه، تحول و سرمایه گذاری در آموزش و پرورش می باشد.
در ادامه کارشناس معاونت بهداشتی در خصوص تغذیه سالم، خود مراقبتی و سلامت روان مباجثی مطرح کرد.
مهندس حمیدرضا رصافیانی، مدیر گروه آموزش و ارتقای سلامت معاونت بهداشتی نیز در خصوص سفیران سلامت گفت : سفیران سلامت ، دانش آموزانی در مقطع متوسطه دوم هستند که از هر کلاس سه تا پنج دانش آموز انتخاب می شوند که پس از شرکت در دوره های آموزشی، این آموزش ها را به همکلاسی های خود منتقل می کنند.
اکرم انصاری فر، فریده نظری و فاطمه اکبری زاده از دیگر افرادی بودند که مباحث آموزشی را در این همایش مطرح کردند.
در این همایش مدیران ودبیران مدارس متوسطه دوم شهری و کارشناسان سلامت و تندرستی مناطق هجده گانه آموزش و پرورش استان شرکت داشتند.
انتهای پیام/ م.ب 2020

کلمات کلیدی:
دانش‌آموزان     همایش     سفیران.سلامت     معاون.بهداشتی     دکتر.عبدالمحمد.خواجه‌ییان     دکتر.معصومه.اسماعیلی    
   

تاریخ بروز رسانی:   25 اسفند 1394

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >