سفیران سلامت دانشجویی موسسه غیرانتفاعی لیان با شیوه‌های خودمراقبتی جوانان آشنا شدند

24 بهمن 1396
همزمان با اجرای برنامه ملی خودمراقبتی در مراکز آموزش عالی و دانشگاه‌ها، سفیران سلامت دانشجویی موسسه آموزشی غیرانتفاعی لیان بوشهر، برنامه خودمراقبتی جوانان را فراگرفتند.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، کارشناس بهداشت روان مرکز بهداشت شهرستان بوشهر در این برنامه گفت: با توجه به‌ضرورت افزایش آگاهی از طریق خودمراقبتی در جهت توانمندسازی افراد و همزمان با اجرای برنامه ملی خودمراقبتی در مراکز آموزش عالی و دانشگاه‌ها، کارشناسان آموزشی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر در دو محور بهداشت روان و دانستنی‌های ازدواج سالم در موسسه آموزشی غیرانتفاعی لیان به سفیران سلامت دانشجویی آموزش مبسوطی را ارائه دادند.
سحر شفاهی افزود: مباحثی همچون توانایی انجام‌وظیفه و اجرای مسئولیت‌های شخصی، تلاش برای سلامتی، معنی دادن به زندگی، تفکر منطقی و خردمندانه ، عشق و محبت نسبت به دیگران به سفیران سلامت دانشجویی ارایه شد.
کارشناس بهداشت روان مرکز بهداشت شهرستان بوشهر عنوان داشت: ده عامل خطر برای بیماری‌ها وجود دارد که شش مورد مربوط به عوامل روانی و رفتاری، تحت تأثیر آنهاست و هر جا بحث عوامل روانی مطرح می‌گردد نیاز به خودمراقبتی مشاهده می‌گردد.
وی خاطرنشان کرد: آموزش مهارت‌های زندگی درواقع افزایش توانایی روانی ـ اجتماعی و درنهایت پیشگیری از شکل‌گیری رفتارهای آسیب‌رسان و ارتقای سطح بهداشت روانی افراد جامعه است.
کارشناس سلامت خانواده مرکز بهداشت شهرستان بوشهر نیز گفت: ازدواج یک امر تعاملی است که در کنار اعتماد به نفس به روحیه همکاری نیز نیاز دارد و این امر برای ایجاد تغییرهای مثبت در زندگی است و منظور از رضایت زناشویی نیز چیزی جز آرامش و رضایت خاطر نیست.
آزیتا صفدران خاطر نشان کرد: پایه و اساس سلامتی برنامه پیشگیرانه و خودمراقبتی  است که باعث کاهش سلامت و پیشرفت اقتصاد جامعه می‌شود.
 در این برنامه کتاب‌های خودمراقبتی جوانان، ازدواج 18+ و دانستنی‌های ازدواج سالم به‌صورت رایگان میان سفیران سلامت دانشجو توزیع شد.

انتهای پیام/ ا.س- 3000
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
سفیران.سلامت.دانشجویی     سحر.شفاهی     مرکز.بهداشت.بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   24 بهمن 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >