فرماندار دشتستان:
خدمت به سالمندان، اقدامی خداپسندانه و نوعی ایثار ماندگار است

8 مهر 1398
فرماندار دشتستان گفت: خدمت به سالمندان، اقدامی خداپسندانه و نوعی ایثار ماندگار است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، فتح‌الله نوروزی در بازدید از آسایشگاه سالمندان اظهار داشت: نگهداری از سالمندان یک نوع کار خداپسندانه و در نوع خود ایثار گری است که پرسنل آسایشگاه سالمندان با تمام وجود این کار را انجام می‌دهند و قابل‌تقدیر است و در این مأموریت سنگین با چه سختی‌هایی به این قشر خدمت‌رسانی می‌کنند.
وی تصریح کرد: سالمندی دوره کمال، پختگی، بردباری، خردمندی، شکیبایی و صلابت و بلندای زندگی هر انسان است که با کوله‌باری از تجربه می‌توان به گذشته، حال و آینده نگریست.
سرپرست فرمانداری دشتستان افزود: طبق آمار سازمان جهانی بهداشت در سال‌های آینده جهان با جمعیت عظیمی از سالمندان روبرو خواهد شد، با توجه به اینکه عدم آمادگی برای مقابله با این وضعیت هزینه سنگینی را به جامعه تحمیل می‌نماید، ضروری است که مسئولان و دست‌اندرکاران با پیش‌بینی تمهیدات لازم به استقبال این شرایط بروند.
رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان نیز ضمن تشکر از امام جمعه؛ فرماندار و سایر روسای نهادها هفته سالمندان را به این گروه سنی تبریک گفت و اظهار داشت: تمام تلاش‌های ما باید طوری باشد که شعار هفته سالمندان فرصت‌های برابر برای تمام سنین محقق شود.
ماریا خویش دوست افزود: در شهرستان دشتستان در حدود ۲۳ هزار سالمند وجود دارد که از این تعداد ۲۱ هزار و ۵۰۰ نفر یک‌بار خدمت در سامانه سیب برای آن‌ها ثبت‌شده است.
وی بیان داشت: در مناطق روستایی و برخی از مناطق شهری بهورزان و مراقبین سلامت با مراجعه به درب خانوار مراقبت‌های بهداشتی و درمانی را به این گروه ارائه می‌دهند و امیدواریم که تا آخر سال ارائه خدمات به سالمندان به صد در صد برسد.
خویش دوست ابراز داشت: شبکه بهداشت شهرستان دشتستان به صورت دوره‌ای از پزشکان متخصص جهت ارائه خدمات درمانی به سالمندان استفاده می‌کند و آزمایش‌های تخصصی با توجه به بیماری‌های سالمندان توسط آزمایشگاه این شبکه انجام می‌شود.
رییس اداره بهزیستی شهرستان دشتستان نیز در این بازدید اظهار داشت: آسایشگاه سالمندان شهرستان دشتستان از سال ۷۶ با ظرفیت پنج نفر شروع بکار نموده که هم‌اکنون این ظرفیت به ۴۵ نفر رسیده است.
عبدالحمید انصاری با تشکر از رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان جهت ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به سالمندان این آسایشگاه ابراز داشت: حضور ما مسئولین در این آسایشگاه تلنگری است که دوره سالمندی را دریابیم و افرادی که سرمایه‌های کشور هستند نباید در این مکان باشند و با توجه به آموزه‌های دینی تکریم سالمندان را به فرزندانمان یاد بدهیم.
به مناسبت فرارسیدن هفته سالمند، سوم تا نهم مهرماه امام جمعه، فرماندار، رییس شبکه بهداشت و درمان و جمعی از روسا و نهادهای شهرستان از آسایشگاه سالمندان شهرستان دشتستان بازدید کردند.
انتهای پیام/ س.غ-۳۰۳۰

اخبار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در کانال اطلاع رسانی ما دنبال کنید

https://chat.whatsapp.com/EY7jegBw69PIpld7SHn6wN

 


کلمات کلیدی:
بازدید     آسایشگاه.سالمندان     فرماندار     فتح‌الله.نوروزی     ماریا.خویش‌دوست     شبکه.بهداشت.درمان    
شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   8 مهر 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >