استفاده از ماسک‌های غیراستاندارد منشأ ایجاد بیماری خواهد بود

28 اسفند 1398
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گفت: استفاده از ماسک‌های غیراستاندارد می‌تواند منشأ ایجاد بیماری در افراد شود.

ماریا خویش دوست اظهار داشت: حدود سه هفته از ورود ویروس کرونا به کشور می‌گذرد و حالت اضطرار و مراقبت از خود کم‌کم با سبک زندگی مردم عجین شده است.
وی تصریح کرد: البته این روزها تا حدودی از ترس و اضطراب ابتدایی این معضل کاسته شده و اغلب مردم به شستشو و ضدعفونی کردن مداوم دست‌ها و سطوح عادت کرده‌اند اما هنوز تقاضای بیش از حد برای برخی اقلام بهداشتی پابرجاست.
 خویش دوست به ماسک‌های بهداشتی و الکل که تقاضای زیادی در این روزها دارد اشاره کرد و تصریح کرد: هرچند از سوی رسانه‌ها مکرراً اعلام‌شده که نیازی به استفاده از ماسک جهت تمامی مردم نیست لیکن تقاضا زیاد برای استفاده از ماسک باعث شده عده‌ای اقدام به تولید ماسک در شرایط غیراستاندارد کنند.
وی افزود: با توجه به اینکه اصلی‌ترین راه انتقال ویروس کرونا از طریق دست‌های آلوده است، ازآنجاکه ممکن است تولید ماسک در شرایط غیراستاندارد و توسط افراد دارای علائم بیماری و در تماس با دست آلوده تولید شود می‌تواند باعث انتقال بیماری شود.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گفت: ماسک باید در شرایط بهداشتی تولید و پس‌ازآن دربسته‌های تکی، استریل و سپس از آن استفاده شود که متأسفانه اکثر ماسک‌هایی که به صورت فله در بازار موجود است فاقد این شرایط هستند و همچنین ماسک‌های استریلی که توسط دست توزیع می‌شوند نیز قطعاً در معرض آلودگی مجدد هستند.
 خویش دوست تأکید کرد: مراکز دارای مجوزهای دولتی ازجمله داروخانه‌ها و کالا پزشکی به‌هیچ‌عنوان اجازه توزیع و فروش ماسک غیراستاندارد رو به صورت فله ندارند و در صورت مشاهده چنین مواردی، طبق مقررات پیگیری می‌شود.
رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان از مردم خواست در صورت نداشتن علائم بیماری از استفاده از ماسک خودداری کنند و خاطرنشان کرد: مردم در صورت لزوم از ماسک‌ها استاندارد استفاده کنند و موارد تخلف داروخانه‌ها و کالا پزشکی‌ها را با شبکه بهداشت و درمان در میان بگذارند.
انتهای پیام/ س.غ / 3030

اخبار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در کانال اطلاع رسانی ما دنبال کنید

https://chat.whatsapp.com/HhDdQZLqbajB9NdynX4Yva


 


کلمات کلیدی:
ماسک     کرونا     ماریا.خویش‌دوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   28 اسفند 1398

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >