رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان:
بهورزان رسالت و تعهد سنگینی در قبال سلامت جامعه به عهده‌دارند

11 شهريور 1399
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: بهورزان رسالت و تعهد سنگینی در قبال سلامت جامعه به عهده‌دارند که در این راستا سلامتی خود را نیز در کف اخلاص گذاشته‌اند.

ماریا خویش‌دوست در خصوص اهمیت خدمات بهورزان به‌ویژه در بحران کرونا افزود: همکاری بهورزان در طرح ملی غربالگری کرونا، پیگیری خود اظهاری‌های سامانه سیب و ثبت خدمات موثر را شایسته تقدیر برشمرد.
وی اظهار داشت: حضور پرتلاش بهورزان بار گرانی را از دوش سیستم درمانی کشور برداشته و خدمات این عزیزان در عرصه غربالگری در منطقه تحت پوشش باعث کاهش بار مراجعات غیرضروری به بیمارستان‌ها و همچنین شناسایی موارد مخفی کرونا شده است.
خویش دوست بیان کرد: در کنار کادر درمان، نیروهای بهداشتی به‌ویژه بهورزان و مراقبین سلامت، حضور پررنگی داشته که کمتر دیده‌شده‌اند و آن‌چنان‌که رسالت خطیر، حساس و سنگینی بر عهده‌دارند در رسانه‌ها کمتر به آن‌ها توجه شده است.
رییس شبکه  بهداشت و درمان شهرستان دشتستان خاطرنشان کرد: بهورزان شهرستان دشتستان در دوران شیوع بیماری کرونا بیشترین بار خدمات برای ارائه خدمت به مردم در روستا‌ها را بر عهده داشته‌اند.
وی تصریح کرد: آموزش بیماری کووید ۱۹ به‌تمامی خانوارهای تحت پوشش، پیگیری و نظارت بر بیماران کرونایی، غربالگری مرحله اول و دوم و هم‌اکنون نیز غربالگری مرحله سوم هم به‌صورت حضوری و غیرحضوری نمونه‌ای از خدمات بهورزان در این دوران بوده است.
رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: شهرستان دشتستان دارای  ۱۰۷ بهورز و ۶۳ خانه بهداشت بوده که بیشترین تعداد بهورزان را در کل شهرستان‌های استان به خود اختصاص داده و از سال ۱۳۶۴ تاکنون در حدود ۲۵۷  بهورز تربیت‌کرده که در نقاط مختلف روستایی استان بوشهر مشغول به خدمت‌رسانی هستند.

انتهای پیام/ س.غ- ۳۰۳۰
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
کرونا     ماریا.خویش‌دوست     روز.بهورز     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   11 شهريور 1399

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >