امام‌جمعه و فرماندار شهرستان کنگان در پویش ملی غربالگری فشارخون و دیابت شرکت کردند

29 آبان 1402
امام‌جمعه و فرماندار شهرستان کنگان با حضور در مصلی نماز جمعه شهدای محراب کنگان به‌صورت رسمی در پویش ملی غربالگری فشارخون و دیابت بالا شرکت کردند.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان با حضور در مصلی شهدای محراب اظهار داشت: پویش ملی غربالگری دیابت و فشارخون بالا در استان بوشهر برای همه افراد ۱۸ سال و بالاتر ایرانی ساکن در کشور و بانوان باردار در همه گروه‌های سنی برگزار می‌شود.
فاطمه آهو خوش با بیان اینکه دیابت و فشارخون معمولاً بی علامت هستند و از طریق غربالگری شناسایی می‌شوند افزود: هدف از اجرای پویش ملی «سلامت» شناسایی زودرس افراد مبتلا به دیابت، بیماری فشارخون بالا، کاهش عوارض این بیماری‌ها، آموزش خود مراقبتی و ارتقای سواد سلامت مردم است.
وی با اشاره به تأثیرات بیماری‌های دیابت و فشارخون بالا در سلامت افراد، این بیماری‌ها را زمینه‌ساز بیماری‌های قلبی، عروقی، کلیوی و... دانست و گفت: پویش سلامت با محوریت غربالگری و بیماریابی بیماری‌های فشارخون بالا و دیابت در تمام شهرها و روستاهای استان اجرا می‌شود.
آهو خوش افزود: زمان اجرای این پویش ۲۰ آبان تا ۱۵ دی‌ماه است و بیماریابی و شروع مراقبت و درمان در بیماران مبتلا به دیابت و پرفشاری خون و همچنین افزایش آگاهی جامعه نسبت به عوامل خطر، پیامدها، اهمیت تشخیص زودرس و کنترل دیابت و پرفشاری خون از اهداف اجرای این پویش ملی هستند.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان خاطرنشان کرد: تمام گروه‌های سنی با مراجعه به مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی و خانه‌های بهداشت در اندازه‌گیری فشارخون و دیابت خود غربالگری می‌شوند.
حجت‌الاسلام محمود محمودی امام‌جمعه شهرستان کنگان نیز بیان داشت: فشارخون از جمله بیماری‌هایی است که ممکن است افراد به آن مبتلا، ولی از آن مطلع نباشند، از مردم عزیز می‌خواهیم به مراکزی که برای طرح بسیج ملی مشخص شده‌اند مراجعه نمایند تا با آگاهی و شناسایی از بیماری‌ها، موانع سلامت آحاد جامعه برداشته شود و زمینه سلامت کامل برای همه عزیزان فراهم گردد.
احمد غریبی فرماندار شهرستان کنگان نیز گفت: عمده علت بیماری‌های قلبی و مغزی عدم آگاهی شهروندان عزیز از فشارخون است که امیدواریم با طرح ملی پویش فشارخون که در کشور آغاز شده بتوانیم در حوزه سلامت اقدام جدی داشته باشیم.
وی افزود: هدف اصلی این طرح ملی، توانمندسازی مردم با نهادینه‌سازی خود مراقبتی، مطالبه گری درمان و آموزش است.
انتهای پیام/ م.س ۳۰۷۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 


کلمات کلیدی:
امام.جمعه.کنگان     فرماندار.کنگان     پویش.فشار.خون.دیابت     شهرستان.کنگان     فاطمه.آهوخوش     سرپرست.شبکه.بهداشت.درمان.کنگان    

تاریخ بروز رسانی:   29 آبان 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >