دانشجویان به‌عنوان سفیران سلامت می‌توانند نقش بسزایی در کنترل بیماری ایدز داشته باشند

20 اسفند 1396
کارشناس بیماری‌های واگیر مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: اگر دانشجویان به‌عنوان سفیران سلامت با رویکرد نوین آموزش ایدز آشنا شوند می‌توانند نقش مؤثر و بسزایی در کنترل عفونت اچ آی وی در گروه های همسان خود داشته باشند.

دانشجویان آموزشکده امام خامنه‌ای به‌عنوان سفیران سلامت با رویکرد نوین آموزش ایدز آشنا شدند.
 به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، مهندس غلامرضا بیغش در نشست آموزشی سفیران سلامت دانشجویی آموزشکده امام خامنه‌ای افزود: بیماری اچ آی وی یک بیماری عفونی است که با ترس، انگ و تبعیض همراه می‌باشد و این سه مورد از عوامل اصلی و مهمی هستند که مانع اقدام افراد جهت تشخیص، درمان و مراقبت می‌گردد.
وی اضافه کرد: ترس، انگ و تبعیض به همراه باورهای غلط باعث می‌شود اچ آی وی برای فرد از یک بیماری قابل‌کنترل به یک بیماری کشنده تبدیل‌شده و منجر به یک اپیدمی فراگیر در جامعه شود.
وی افزود: کاهش انگ و بدنامی بیماری اچ آی وی و اصلاح باورهای غلط از اهداف اصلی برای فراهم آوردن امکان رسیدن به سایر اهداف برنامه کنترل اچ آی وی می‌باشد.
مهندس بیغش در رابطه با آموزش به دانشجویان اظهار داشت: در همین راستا یکی از گروه‌های هدف آموزش ایدز، دانشجویان می‌باشند که بایستی با رویکرد نوین آموزشی اچ آی وی که به‌عنوان یک مدل آموزشی استاندارد منجر به کاهش انگ ناشی از بیماری و اصلاح باورهای غلط می‌شود آشنا گردند
کارشناس بیماری‌های واگیر مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: در همین راستا دانشجویان آموزشکده امام خامنه‌ای در یک جلسه آموزشی با رویکرد نوین آموزش ایدز آشنا شدند تا به‌عنوان سفیر سلامت این آموزه‌ها را به سایر دانشجویان انتقال داده و در این زمینه نقش خود را ایفا نمایند.

انتهای پیام/ا.س 3000

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.