با اجرای بسیج ملی فشارخون در دشتستان؛ ۲۹۱ نفر در پایگاه‌های ثابت و سیار به ثبت فشارخون اقدام می‌نمایند

12 خرداد 1398
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: با اجرای طرح ملی بسیج کنترل فشارخون بالا، ۲۹۱ نیروی آموزش‌دیده در پایگاه‌های ثابت و سیار اندازه‌گیری فشارخون در سراسر شهرستان دشتستان مشارکت دارند.

ماریا خویش دوست در گفتگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: از آغاز بسیج کنترل فشارخون بالا در شهرستان، با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده، آموزش‌های لازم و اهداف طرح توسط کارشناسان واحد بیماری‌های غیر واگیر به‌تمامی بهورزان، مراقبین سلامت و همچنین پزشکان و نیروهای داوطلب در طی جلسات جداگانه ارائه‌شده است.
خویش دوست افزود: با تأکید ائمه جمعه و سرپرست فرمانداری شهرستان تمامی نهادها باید در اجرای این طرح با شبکه بهداشت و درمان همکاری داشته باشند و تعدادی از پایگاه‌های سیار توسط مراکز درمانی بخش خصوصی و دولتی برپا خواهند شد.
وی خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح ملی امیدواریم بیماران فشارخونی مورد انتظار شهرستان شناسایی و برای پیگیری و درمان در سامانه الکترونیک سیب ثبت شوند تا بتوانیم از بیماری‌های قلبی و عروقی که یکی از مهم‌ترین علت‌های مرگ‌ومیر در کشور است، پیشگیری نماییم.
ثبت اندازه فشارخون بیش از چهارده هزار نفر از ابتدای طرح تاکنون در دشتستان
کارشناس بسیج ملی کنترل فشارخون بالا شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان نیز گفت: در پایگاه‌های سلامت و خانه‌های بهداشت از ابتدای اطلاع‌رسانی این طرح بیش از چهارده هزار نفر افراد بالای ۳۰ سال توسط مراقبین سلامت و بهورزان فشارخون آن‌ها اندازه‌گیری و ثبت سامانه شده است
جمیله معارفی تصریح کرد: با همکاری شهرداری‌ها و بخشداران پوسترهای اطلاع‌رسانی این طرح برای اطلاع شهروندان در سطح شهرهای شهرستان نصب‌شده است و ۳۰ پایگاه سیار و ثابت علاوه بر مراکز، پایگاه‌های بهداشتی و خانه‌های بهداشت در این طرح فعال می‌باشند.
وی اظهار کرد: در این طرح، ۴۳ پزشک،۱۸۸ بهورز و مراقب سلامت و ۶۰ نفر از بخش‌های دولتی و خصوصی درمانی با شبکه بهداشت و درمان دشتستان همکاری می‌نمایند.
کارشناس بسیج ملی کنترل فشارخون بالا شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان تصریح کرد: تمامی افراد بالای ۳۰ سال، بیماران کلیوی و مادران باردار می‌توانند از ۱۸ خردادماه با مراجعه به مراکز و پایگاه‌های سلامت ثابت و سیار در سطح شهرستان، فشارخون خود را اندازه‌گیری نموده و در سامانه وزارت بهداشت ثبت نمایند.
انتهای پیام/ س.غ/ ۳۰۳۰
دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.