رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان: شوراهای اسلامی می‌توانند نقش بسیار مهمی در تأمین و ارتقای سلامت جامعه ایفا کنند

22 مهر 1398
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: شوراهای اسلامی می‌توانند نقش بسیار مهمی در تأمین و ارتقای سلامت جامعه ایفا کنند.

ماریا خویش دوست در نشست با شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر وحدتیه افزود: تأمین و ارتقای سلامت جامعه نیازمند مشارکت فعال همگانی است و شوراهای اسلامی به عنوان نمایندگان مردمی توانند نقش بسیار مهمی را در این زمینه ایفا کنند و برای رسیدن به این مهم نخست بایستی این زمینه‌ها شناسایی گردند.
وی تصریح کرد: زمینه‌های متنوع و زیادی برای مشارکت اعضای شوراهای اسلامی و شهرداری در نظام بهداشتی به ویژه در فرایندهای مرتبط با بهداشت محیط و اجرای برنامه‌های پزشک خانواده وجود دارد و ما می‌توانیم با اتخاذ استراتژی‌های مناسب، مشارکت شورا را در فرایندهای بهداشتی و درمانی تسهیل و عملیاتی کنیم و از پتانسیل بالای موجود برای پیشبرد اهداف نظام سلامت استفاده کنیم.
خویش دوست تأکید کرد: تلاش شبکه بهداشت و درمان دشتستان بر اجرای اهداف نظام سلامت بوده و پیشرفت‌های خوبی در زمینه‌های بهداشتی در بخش‌های شهرستان به خصوص شهر وحدتیه داشته‌ایم و انتظار داریم که اعضای شوراهای اسلامی و نهاد شهرداری به عنوان یکی از متولیان سلامت مردم با بخش بهداشت و درمان همکاری و تعامل خوبی داشته باشند.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان با اعلام کمبودهای مرکز وحدتیه گفت: شهردار و اعضای شورای اسلامی این شهر مبلغی از اعتبارات خود را به بخش بهداشت و درمان شهر خود اختصاص دهند.
ماریا خویش دوست اظهار کرد: اجرای برنامه‌های پزشک خانواده بر اساس دستورالعمل کشوری است و فراتر از آن در حوزه اختیار شبکه‌های بهداشت نمی‌باشد و ما انتظار داریم در سیستم نظام ارجاع بیماران و عدم استفاده از دفترچه‌های بیمه افراد دیگر با توجه داشتن تبعات برای پزشک مرکز، شهرداری و شورای های اسلامی با فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی در اجرایی کردن اهداف نظام سلامت به ما کمک کنند و در ارتقاء سلامت جامعه تحت پوشش خود سهیم باشند.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان خاطرنشان کرد: با اجرایی شدن برنامه پزشک خانواده در شهرها و روستاهای زیر ۲۰ هزار نفر خدمات بهداشتی و درمانی قابل‌توجهی به مردم ارائه‌شده که مهم‌ترین آن حفاظت مالی مردم، ایجاد عدالت در دسترسی به خدمات درمانی و ارتقای کیفیت خدمات و حمایت از ماندگاری و استقرار پزشکان در مناطق محروم است.

انتهای پیام/ س.غ-۳۰۳۰

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.