رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان: خدمات بهداشتی و درمانی به عشایر در دشتستان ارائه شد

19 آذر 1398
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: خدمات بهداشتی و درمانی به ۱۲ منطقه عشایر نشین دشتستان توسط ۱۲ تیم سلامت ارائه شد.

مهندس ماریا خویش دوست در گفتگوی با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان اظهار داشت: سرشماری از جمعیت عشایر نشین شهرستان از یک آذر شروع‌شده و تا ۱۵ آذرماه ادامه دارد و نتایج سرشماری و مراقبت‌های بهداشتی به معاونت بهداشتی ارسال خواهد شد.
مهندس خویش دوست بیان کرد: هرساله با شروع فصل پاییز، جمعیت عشایر نشین در ۱۲ منطقه شهرستان سکنی می‌گیرند و تا پایان اردیبهشت‌ماه در این مناطق می‌باشند که شبکه بهداشت و درمان شهرستان در اولین اقدام با اعزام تیم‌های سلامت، سرشماری و مراقبت‌های بهداشتی گروه‌های سنی عشایر را انجام می‌دهند.
وی خاطرنشان کرد: جمعیت عشایر نشین در هر منطقه تحت پوشش یک مرکز خدمات جامع سلامت است که تیم‌های سلامت این مراکز در قالب پزشک، ماما، پزشک خانواده، کارشناس مبارزه با بیماری‌ها، کارشناس سلامت خانواده و دارویار خدمات نوین سلامت را به تمامی گروه‌های سنی مختلف ارائه می‌دهند.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: کلینیک سیار دندان‌پزشکی نیز به صورت هفتگی و با هماهنگی امور عشایر به این مناطق اعزام و تمامی خدمات نوین سلامت را به تمامی گروه‌های سنی مختلف ارائه می‌دهند.
مهندس خویش دوست بیان کرد: رسیدگی و کنترل بهداشتی آب منطقه عشایر نشین (کلرزنی و توزیع کلر) و دفع صحیح بهداشتی زباله را در کنار دیگر خدمات و مراقبت‌های بهداشتی بسیار مهم است که این اصل همواره مدنظر شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان بوده است.
وی تصریح کرد: در سال جاری مشخصات جغرافیایی هر چادر توسط یک نرم‌افزار که در گوشی‌های بهورزان نصب‌شده ثبت می‌شود که با این نرم‌افزار سطح پراکندگی چادرهای عشایر جهت راه‌اندازی خانه بهداشت عشایری در دو بخش ارم و بوشکان و دیگر مناطق شهرستان سنجیده می‌شود.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود بر اساس سرشماری تیم‌های سلامت، جمعیت امسال عشایر نشین در مناطق شهرستان دشتستان بالغ بر سه هزار نفر شود.
انتهای پیام/ ۳۰۳۰ س.غ

اخبار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در کانال اطلاع رسانی ما دنبال کنید

https://chat.whatsapp.com/DMVSnqaN4f3LE5jqIuGJrI

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.